Na sygnale

Opel rozbił się wyprzedzając ciężarówkę na autostradzie w Tarnowie. Ruch stanął w miejscu. Nie zauważył tego kierowca dacii

2024-04-19 14:18

Do dwóch niebezpiecznie wyglądających zdarzeń drogowych doszło na 460 kilometrze autostrady w kierunku Tarnowa. Najpierw 22-letni kierowca Opla podjął próbę wyprzedzenia ciężarówki, która zakończyła się uderzeniem osobówki w nasyp autostradowy i dachowaniem. Następnie inny uczestnik ruchu drogowego uderzył w samochód ciężarowy, bo zbyt późno zorientował się, że wskutek wcześniejszego zdarzenia ruch został spowolniony. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami.

Tarnów. Podwójna kolizja na autostradzie. Dwóch kierowców zarobiło mandaty

Policjanci tarnowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na 460 kilometrze autostrady w kierunku Tarnowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Pierwsze informacje wskazywały, że kierujący osobowym oplem uderzył w nasyp autostrady i dachował. Mundurowi przeprowadzili na miejscu rozmowy ze świadkami, a także samym poszkodowanym, które pozwoliły ustalić przebieg tego zdarzenia.

— 22-letni kierowca z powiatu krakowskiego wyprzedzał ciężarówkę pasem awaryjnym, zmienił pas, a następnie chciał wjechać na pas skrajny lewy, który niestety był zajęty. Gwałtowne manewry przy dużej prędkości spowodowały, że stracił kontrolę nad swoim oplem i uderzył w nasyp autostradowy po prawej stronie drogi i dachował. Na szczęście nikt innym w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a i sam poszkodowany wyszedł niemalże z tego bez szwanku. Policjanci ukarali winnego tego zdarzenia mandatem karnym, a pojazd został odholowany — relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Na odcinku autostrady, na którym doszło do zdarzenia, ruch został spowolniony. Jednak nie wszyscy uczestnicy ruchu zachowali należytą ostrożność.

— Nie zauważył tego kolejny kierowca, który dacią jadąc lewym pasem zorientował się, że zbyt późno o tym, że pojazd przed nim niemalże stoi w miejscu. Wykonał gwałtowny manewr obronny w prawą stronę i uderzył w ciężarówkę. Wjeżdżając w jej tył ściągnął pokrywę silnika i niszczył szybę przednią swojego samochodu. I to zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, ponieważ nikt nie ucierpiał. W tym przypadku pojazdy zostały usunięte na pas awaryjny, a winny 31-latek z powiatu tarnowskiego również został ukarany mandatem karnym — informuje oficer prasowy tarnowskiej policji.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Rambo”? Te filmy przeszły do historii kina!

Pytanie 1 z 15
Kto jest autorem powieści, na podstawie której powstał scenariusz filmu „Rambo: Pierwsza Krew”?