policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0

Odpowiedzą za jazdę po alkoholu. Akcja tarnowskiej policji

2022-05-17 7:30

Trzy godziny kontroli i aż pięciu kierujących na podwójnym gazie. To bilans policyjnej akcji "Trzeźwy poranek", którą tarnowska drogówka przeprowadziła w poniedziałek, 16 maja rano. Jak widać nie wszyscy wytrzeźwieli po weekendowych szaleństwach zanim wsiedli za kierownicę. Teraz czterech z nich odpowie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Akcja "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu tarnowskiego

Sprawdzili trzeźwość jadących w poniedziałek, 16 maja rano do pracy. Policjanci z Tarnowa tego dnia przeprowadzili dużą akcję, która miała sprawdzić trzeźwość wracających do po-weekendowej rzeczywistości mieszkańców regionu i masowo badali alkomatem jadących tego poranka kierowców. Mundurowi przeprowadzili ponad tysiąc badań na zawartość alkoholu. Kontrole miały miejsce w różnych miejscach na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim. Niestety nie wszyscy przeszli te kontrole pomyślnie. Wpadło pięć osób, które nie powinny jeszcze prowadzić samochodu. 

- Czterech wsiadło za kierownicę swoich samochodów mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Rekordzistą okazała się mieszkanka powiatu tarnowskiego, której podczas badania alkomatem, urządzenie pokazało wynik 0,47 mg/l, czyli niemalże promil alkoholu. Jeden kierowca popełnił wykroczenie mając w organizmie poniżej pół promila alkoholu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Tarnowska policja przypomina, że zawartość alkoholu we krwi o stężeniu od 0,2 promila do 0,5 promila, określa się jako stan po użyciu alkoholu i jest to wykroczenie w ruchu drogowym, natomiast gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila wówczas kierujący popełnia przestępstwo, za które może stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Na te pytania można odpowiedzieć tylko TAK lub NIE. Komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Czy Słońce kręci się wokół Ziemi?
Sanah o płycie „Uczta”