Arged Rebud KPR Ostrovia – Grupa Azoty Unia Tarnów

Autor: media@kprostrovia.pl Arged Rebud KPR Ostrovia – Grupa Azoty Unia Tarnów

Obrona się nie popisała. Wyjazdowa porażka piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii Tarnów w Ostrowie

2023-11-16 15:03

Słaba gra w obronie i za dużo błędów w ataku. To główne powody środowej (15.11.) porażki piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii Tarnów. Podopieczni trenera Marcina Janasa w meczu 15. serii Orlen Superligi rozgrywanym awansem ulegli Arged Rebud KPR Ostrovii 24 do 27. Ta porażka kosztowała Jaskółki kolejne miejsce w ligowej tabeli.

Nieudany rewanż za mecz w Tarnowie

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów ulegli na wyjeździe Arged Rebud KPR Ostrovi 24 do 27 w meczu 15. serii Orlen Superligi rozgrywanym awansem. Do przerwy gospodarze prowadzili 12:10. Po zmianie stron Jaskółki szybko zdołały doprowadzić do wyrównania i wydawało się, że losy spotkania będą się ważyć do końcowej syreny.

Niestety od 40 minuty w drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Janasa coś się zacięło. Przez siedem minut tarnowianie nie byli w stanie pokonać świetnie spisującego się bramkarza Ostrovii Jakuba Zimnego. Ich niepowodzenia w ataku z kolei wykorzystywali gospodarze, którzy rzucili w tym czasie aż pięć bramek i zbudowali bezpieczną, 6-bramkową (23:17) przewagę. W końcówce "Jaskółki" zdołały ją zmniejszyć tylko do trzech goli.

- Rywalizacja między drużynami z miejsc 5 do 14 jest bardzo wyrównana i trzeba grać na 100 procent przez 60 minut żeby myśleć o wygranej. Dzisiaj (15.11.) Ostrovia wykorzystała nasze błędy. W wielu aspektach gry byli po prostu lepsi i zasłużenie wygrali. Gratulacje dla nich. My bardzo słabo zagraliśmy w defensywie. Patryk Małecki dostawał przez to dużo rzutów z czystych pozycji. Do tego nasze błędy w ataku, które kończyły się szybkimi kontrami skrzydłowych – Artura Klopstega i Przemysława Urbaniaka. Wtedy nawet najlepszy bramkarz ma problemy z tym, żeby zapobiec utracie bramki - podsumował spotkanie w pomeczowym wywiadzie trener Grupy Azoty Unii Tarnów Marcin Janas.

Porażka w Ostrowie Wlkp. kosztowała tarnowską drużynę kolejne miejsce w tabeli Orlen Superligi. Jaskółki po tym meczu spadły na ósmą lokatę. A przed nimi kolejny trudny, wyjazdowy pojedynek, gdzie zdecydowanym faworytem są gospodarze. Już w niedzielę, 19 listopada o godzinie 16:00 zmierzą się z drużyną Orlenu Wisły Płock.

Do Tarnowa emocje powrócą dopiero w poniedziałek, 27 listopada. Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów tego dnia podejmą w Arenie Jaskółka ekipę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Ten mecz zaplanowano na godzinę 18:00.

Ostrovia: Krekora (27%), Zimny (43%) – Rybarczyk, Adamski 1, Urbaniak 8, Klopsteg 3, Gierak 2, Łyżwa 3, Marciniak 4, Misiejuk, Tomczak, Wojciechowski, Szpera 4, Krivokapic 1, Gajek, Reznicky 1

Karne:

Kary: Łyżwa, Gierak

Unia: Wysocki, Małecki (32%) – Zdobylak 2, Wątroba, Sanek, Podsiadło 10, Małek, Bushkou 2, Smolikau 5, Adamski 2, Parovinchak, Kucharzyk, Sikora, Mrozowicz 2, Tokarz 1

Karne: 2/2

Kary:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wszystkie pytania o Skandynawię. 7/10 będzie sukcesem

Wyspy Owcze to terytorium autonomiczne...
Najpiękniejsze Ogrody Świateł w Polsce. Te miasta rozbłysły kolorowymi iluminacjami!