Podróże

Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce. Będzie można wyruszyć na wędrówkę szlakiem z Tarnowa do Tuchowa [GALERIA]

2024-03-01 13:54

Małopolska jest wyjątkowym regionem na mapie naszego kraju. To właśnie na terenie tego województwa znajduje się wiele niezwykłych atrakcji turystycznych. Dla osób, które uwielbiają wędrówki, Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Tarnowskiej” przygotował z okazji obchodów swojego 100-lecia istnienia idealną propozycję na spędzenie wolnego czasu. Jest nią trasa z Tarnowa do Tuchowa, będąca fragmentem długodystansowego Szklaku Niebieskiego, wiodącego z Tarnowa na Wielki Rogacz. Jak wygląda trasa? Sprawdźcie w naszej galerii.

Trasa z Tarnowa do Tuchowa na Szklaku Niebieskim. To idealna propozycja dla turystów!

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Tarnowskiej”, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia, przygotował dla turystów wspólną wędrówkę fragmentem długodystansowego Niebieskiego Szlaku, wiodącego z Tarnowa na Wielki Rogacz, szczyt w Beskidzie Sądeckim.

Pierwszy etap wędrówki zaplanowano na sobotę, 9 marca 2024 roku. Wówczas turyści przemierzą trasę prowadzącą z Tarnowa do Tuchowa. Wymarsz nastąpi o godzinie 8:00 z punktu zbiorczego ustalonego u zbiegu ulic Józefa Małeckiego i Jarosława Dąbrowskiego w Tarnowie, nieopodal wiaduktu kolejowego. Trasa będzie wiodła malowniczymi terenami Płaskowyżu Tarnowskiego i Pogórza Ciężkowickiego przez Górę Świętego Marcina w Tarnowie do klasztoru Redemptorystów w Tuchowie. Powrót do Tarnowa we własnym zakresie.

Zapisy na wycieczkę ruszą w środę, 28 lutego 2024 roku. Dokonywać można ich przez formularz, w biurze PTTK przy ul. Żydowskiej 20 w Tarnowie, telefonicznie 48 694 893 926 lub 14 655 43 52 albo przez e-mail: poczta@tarnow.pttk.pl.

Koszty organizacyjne wynoszą 10 złotych od osoby. Ubezpieczenie obejmuje tylko członków PTTK z opłaconą składką na rok 2024. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Szlak turystyczny z Tarnowa do Tuchowa [GALERIA]

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Małopolska jest najpiękniejszym regionem w naszym kraju?
Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce