Szlak Maszkaronów w Tarnowie

i

Autor: Krystian Janik W prologu Zdearzeń 2024 odbędzie się nocny spacerek Szlakiem Maszkaronów

Zdearzenia 2024

Nocny spacerek Szlakiem Maszkaronów w Tarnowie. Niezwykłą atrakcję będzie można zobaczyć w blasku lamp naftowych

W najbliższy piątek, 28 czerwca, rozpoczną się Zdearzenia 2024, czyli Święto Miasta Tarnowa. Dzień wcześniej odbędzie się spacerek Szlakiem Maszkaronów, będący prologiem tego wydarzenia. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta pod Górą Świętego Marcina będzie można zobaczyć pod osłoną nocy, w blasku lamp naftowych.

Tarnów. Zdearzenia 2024 – prolog. Nocny spacerek Szlakiem Maszkaronów

W czwartek, 27 czerwca, odbędzie się nocny spacerek Szlakiem Maszkaronów. Wydarzenie będzie prologiem tegorocznych Zdearzeń, czyli Święta Miasta Tarnowa. Podczas zwiedzania, jak czytamy w komunikacie na stronie magistratu, organizatorzy będą mieli ze sobą lampy naftowe, z których będzie można skorzystać, ale zachęcają również wszystkich zainteresowanych do przyniesienia własnych. Można zabrać ze sobą również wianki z żywych kwiatów lub roślin, ponieważ ostatnim punktem wycieczki będzie kładka nad Wątokiem, gdzie na zwiedzających będą czekać Zakochane Maszkarony. Na zakończenie spacerku będzie można wrzucić wianki do potoku.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 21:00 przy Tarnowskim Centrum Kultury przy Rynku 7. Udział w zwiedzaniu jest darmowy. Nie obowiązują też zapisy.

Niezwykła atrakcja turystyczna w Małopolsce. Tak wygląda Szlak Maszkaronów w Tarnowie! [GALERIA]

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Maszkarony opanowały Tarnów! Czy rozpoznasz po zdjęciu, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 14
Gdzie znajduje się Duch Teatru?
Duch Teatru
Koncert Tomka Ziętka zainaugurował 38. Tarnowską Nagrodę Filmową