Szlak Maszkaronów w Tarnowie

i

Autor: Krystian Janik Szlak Maszkaronów w Tarnowie może się powiększyć

Wiadomości

Szlak Maszkaronów w Tarnowie. Czy znajdzie się na nim Maszkaron Dzieci?

Szlak Maszkaronów jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Tarnowie. W czternastu lokalizacjach w mieście można znaleźć 30-centymetrowe maszkarony, nawiązujące do fantastycznych, nieco strasznych głów, ulokowanych na ratuszu na tarnowskim rynku. Maszkarony zadebiutowały na początku marca, podczas urodzin Tarnowa, a oficjalne miejsce szlaku miało miejsce w majówkę. Miasto ma w planach montaż kolejnych figurek. Jedną z nich może być Maszkaron Dzieci.

Szlak Maszkaronów w Tarnowie. Czy znajdzie się na nim Maszkaron Dzieci?

Szlak Maszkaronów jest absolutnym hitem turystycznym Tarnowa. Cieszy się również ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wśród czternastu zamontowanych w różnych częściach miasta figurek znajdują się: Duch Teatru nawiedzający wejście do Teatru im. Ludwika Solskiego, Strażnik Żywiołów czekający na schodach przy placu Węgierskim, Strażnik Tożsamości strzegący Multimedialnego Centrum Artystycznego, Maszkaron Młodych siedzący na parklecie przy ulicy Wałowej, Trefniś bumelujący pod Zaułkiem Łokietka, Sprzedawca Marzeń stojący przed Amfiteatrem Letnim, Wynalazca na Placu Szczepanika, Maszkaron Wszechświata przed Pasażem Odkryć, Nowy Mieszkaniec na Placu Sobieskiego, Zaczytany na parapecie Czytelni Naukowej przy ulicy Krakowskiej, Wiedząca (Ta, która wszystko wie) przy woonerfie, Filmowiec nad wejściem do kina Marzenie, Czystej Wody Maszkaron przy fontannie na ulicy Bernardyńskiej, a także Zakochane Maszkarony na Moście Zakochanych nad Wątokiem.

Szlak Maszkaronów może niebawem poszerzyć się o Maszkarona Dzieci. Urząd Miasta Tarnowa ogłosił konkurs dla uczniów szkół podstawowych, którego uczestnicy będą mogli zaprojektować własną figurkę.

— Tematem konkursu „Maszkaron Dzieci” jest nowa figurka w przestrzeni miejskiej, wpisująca się w Tarnowski Szlak Maszkaronów. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu rzeźby postaci z atrybutami nawiązującymi do nazwy „Maszkaron Dzieci” wraz z krótką opowieścią (mini-legendą). Figura powinna mieć 30 cm wysokości. Głównym elementem postaci ma być głowa (co najmniej na szerokość ramion postaci) o charakterystycznych cechach maszkarona — informuje Urząd Miasta Tarnowa.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas od II do IV oraz od V do VIII, uczęszczające do tarnowskich szkół.

— Spośród wyłonionych prac komisja konkursowa przyzna w każdej kategorii po 3 nagrody i po 2 wyróżnienia. Laureaci w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wartość puli nagród rzeczowych wynosi 2 tysiące złotych brutto. Prace należy złożyć do czwartku 20 czerwca wysyłając je lub zostawiając osobiście w Biurze Promocji UMT (Rynek 7) — czytamy w komunikacie magistratu.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Tarnowa.

Szlak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Sonda
Czy Małopolska jest najpiękniejszym regionem w naszym kraju?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl