Drogówka Tarnów

i

Autor: Radio ESKA Coraz więcej interwencji policjantów na tarnowskich drogach

Na sygnale

Niechlubny początek wakacji na drogach regionu tarnowskiego. Mandaty sypały się jak z rękawa

Komend Miejska Policji w Tarnowie podsumowała pierwszy wakacyjny weekend na drogach regionu. Okazało się, że kierujący nie zawsze stosowali się do przepisów i przekraczali dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Rekordzistą ubiegłego weekendu został kierowca osobowego citroena, który w Otfinowie, na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, rozpędził się do blisko 120 km/h. Prawo jazdy straciło łącznie pięć osób.

Powiat tarnowski. Policja zebrała żniwa podczas pierwszego wakacyjnego weekendu

W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, aż pięciu kierowców straciło prawo jazdy na drogach regionu tarnowskiego. Dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczyli kierowcy samochodów osobowych i motocykla w miejscowościach powiatu tarnowskiego: Radłowie, Otfinowie i Niecieczy. Rekordzistą okazał się kierujący citroenem, który w Otfinowie, na drodze, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, rozpędził się do prawie 120 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych. Ponadto jego konto powiększyło się o 14 punktów karnych.

— Takim samym mandatem ukarani zostali kierowcy bmw i forda. Nieco niższym mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami zostali ukarani kierowca jednośladu oraz toyoty. Przypominamy, że drogi publiczne to nie jest tor wyścigowy, a obowiązujące na nich prędkości powinny być przestrzegane dla dobra wspólnego — informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Osobowa skoda wpadła do potoku w Tarnowie. Mężczyzna zasnął za kierownicą [GALERIA]

Quiz. Rockowe i metalowe hity o wakacjach. Pamiętasz, kto śpiewał te piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Permanent Vacation”?
Kraksa w centrum Tarnowa. Młody kierowca wymusił pierwszeństwo