I LO w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

NASA, STANFORD i DOLINA KRZEMOWA. Licealiści z Tarnowa mogą lecieć do USA

2022-06-14 15:00

Licealiści z Tarnowa mogą znaleźć się w Kalifornii. Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w niezwykłym projekcie Queen Hedvig Scholarship. Dzięki temu mają szansę zdobyć stypendium umożliwiające im wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie jest jedną z 3 szkół w Małopolsce, które zostały zaproszone do udziału w projekcie stypendialnym Queen Hedvig Scholarship. Bierze w nim udział około 30 najlepszych szkół średnich w Polsce. Głównym celem jest poznanie nowoczesnych, innowacyjnych i najbardziej zaawansowanych firm na świecie.

Zakończył się drugi etap konkursu. Pięciu uczniów z tarnowskiego liceum z sukcesem przeszło przez wszystkie wyzwania. Znajdują się teraz o krok od głównej nagrody – wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii. Młodzi z Tarnowa mają szansę odwiedzić m.in. Centrum badawcze NASA, prestiżowy Uniwersytet Stanforda wraz ze Stanford Research Institute.

– To także okazja dla uczniów żeby odwiedzić firmy amerykańskie, takie jak Microsoft czy Google. Będą mogli zobaczyć jak funkcjonuje rynek pracy i jakie są wymagania. To niezwykle otwiera umysł i przede wszystkim motywuje. Chyba o takie doświadczenia chodzi na tym etapie rozwoju, żeby nie bać się wychodzić na świat i odkrywać w sobie te mocne strony – mówi Jadwiga Skolmowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie.

Warunkiem udziału w konkursie było napisanie eseju w angielskim na temat wybranego idola biznesowego lub naukowego, a także uzasadnienie potrzeby udziału w stypendium. Uczniowie musieli całość zaprezentować przed kapitułą również w języku angielskim. Licealistom z Tarnowa pozostaje teraz czekać na wyniki. Przed nimi ostatni etap weryfikacji, czyli otwarte głosowanie.

Na stronie konkursu można obejrzeć ich wystąpienia i oddać swój głos. O tym, czy Tarnów będzie mógł się pochwalić uczniami w Stanach Zjednoczonych, mamy dowiedzieć się w środę 15 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!