Wiadomości

Największe rodziny w mieszkają w Małopolsce. Przoduje pięć powiatów z województwa! [GALERIA]

2023-12-03 11:39

W którym regionie Polski są największe rodziny? Okazuje się, że liderem jest Małopolska. Według najnowszego raportu w czołówce znalazło się aż pięć powiatów z województwa małopolskiego. O jakie dokładnie chodzi? Gdzie w Polsce są największe rodziny? Sprawdźcie w naszym materiale.

Według najnowszych danych, opartych na danych ze spisu powszechnego z 2021 roku, udało się wskazać regiony w Polsce, w których rodziny są największe. Przeciętne gospodarstwo domowe w naszym kraju zamieszkują trzy osoby. Jednak sytuacja w poszczególnych regionach jest zróżnicowana. Gdzie w Polsce mieszkają największe rodziny? Sprawdźcie w naszym materiale.

Gdzie w Polsce są największe rodziny? Raport nie pozostawia złudzeń

Eksperci portalu RynekPierwotny.pl opublikowali statystyki, z których wynika, że największe rodziny w naszym kraju zamieszkują województwo małopolskie. Dzięki danym pozyskanym za sprawą przeprowadzonego w 2021 roku spisu powszechnego wynika, że w przeciętnym gospodarstwie domowy w poszczególnych powiatach i miastach mieszka od 2,26 osoby do 4,44 osoby. Średnia krajowa kształtuje się natomiast na poziomie 2,99 osoby.

Najnowszy raport uwzględnił 380 powiatów i miast na prawach powiatu. Eksperci zwracają uwagę, że w przypadku określenia wielkości gospodarstw domowych w badaniach przeprowadzonych przez GUS w ramach spisu powszechnego uwzględniono tzw. kryterium mieszkaniowe. Oznacza to, że wszystkie osoby mieszkające w jednym lokalu lub domu są uważane za członków tego samego gospodarstwa domowego.

Największe rodziny w Polsce znajdziemy w Małopolsce. W czołówce aż pięć powiatów z regionu!

Portal RynekPierwotny.pl odnotował w swoim raporcie ciekawe zjawisko, które wskazuje, że mała liczba osób w gospodarstwach domowych jest domeną dużych miast. Najmniejszą przeciętną wielkością gospodarstwa domowego w 2021 roku cechowała się Łódź (2,26 osoby) oraz Warszawa (2,31 osoby). Zbliżone wyniki odnotowano dla Wrocławia (2,35), Poznania (2,41) i Krakowa (2,42). Natomiast największe rodziny w naszych kraju zamieszkują Małopolskę. W czołówce zestawienia znalazło się bowiem aż pięć powiatów z tego województwa. W których powiatach gospodarstwa domowe są najliczniejsze? Sprawdźcie w poniższej galerii.

W tych powiatach w Polsce są największe rodziny:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Polskie przeboje świąteczne z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment świątecznego hitu „Z kopyta kulig rwie” śpiewanego przez Skaldów i Alibabki. „Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki, hej, jadą w saniach panny...”
Czy Prezydent odmówi Tuskowi tworzenie nowego rządu? | Dudek o Polityce