Most w Ostrowie oficjalnie OTWARTY. Na miejscu pojawił się Mateusz Morawiecki [ZDJĘCIA]

2022-06-18 16:00

Po dwóch i pół roku od zamknięcia zakończyły się wszystkie prace przy odbudowie mostu na Dunajcu w Ostrowie koło Tarnowa. Kierowcy najkrótsze połączenie Mościc z autostradą A4 odzyskali już 3 czerwca rano. W sobotę, 18 czerwca, po raz drugi, tym razem oficjalnie most otworzył premier Mateusz Morawiecki. Rządowe dofinansowanie to 23 miliony złotych.

Most w Ostrowie otwarty po raz drugi. Tym razem przez premiera

Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedzili w sobotę, 18 czerwca Ostrów, gdzie dwa tygodnie wcześniej do użytku oddano odbudowany most na rzece Dunajec. Przeprawa stanowi najkrótsze połączenie drogowe między autostradą A4 i tarnowskimi Mościcami. Inwestycję udało się zrealizować dzięki 23 milionom złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Drogi i mosty powiatowe oraz gminne były skrajnie niedoinwestowane. Mieszkańcy takich gmin jak Wierzchosławice pod Tarnowem doskonale o tym wiedzą. Przez kilka lat musieli dojeżdżać do Tarnowa objazdami, co wydłużało zdecydowanie drogę. Polska musi być Polską równych szans - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że rząd dba o infrastrukturę drogową w najmniejszych miejscowościach.

Rządowe dofinansowanie stanowiło 2/3 kosztów, które pochłonęła odbudowa mostu w Ostrowie. Zakończyły się już wszystkie prace wykończeniowe przy przeprawie. Wymalowano także linie.

Przypomnijmy, most w Ostrowie k. Tarnowa zamknięto z dnia na dzień 30 listopada 2019 r. z powodu fatalnego stanu technicznego zagrażającego bezpieczeństwu ruchu drogowego. Jego generalny remont był prowadzony od września 2020 roku. Budowa nowego mostu była możliwa dzięki wsparciu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 23 mln zł. Powiat tarnowski przeznaczył na inwestycję prawie 10 mln zł, a województwo małopolskie – 3 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Samo h czy ch? Szybki quiz dla mistrzów ortografii. Rutyna może cię zgubić!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawna pisownię:
ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051