KOSZMARNY wypadek na A4 koło Tarnowa. Samochód WYPADŁ z autostrady na drogę serwisową [ZDJĘCIA]

2022-06-18 7:30

Kolejny, groźny wypadek na feralnym odcinku autostrady A4 koło Tarnowa. Na 505 kilometrze drogi szybkiego ruchu w rejonie miejscowości Zaczarnie, kierujący samochodem osobowym zjechał z jezdni, przebił się przez pas zieleni i ogrodzenie, a następnie uderzył w drzewo przy drodze technicznej. Kierowca cudem przeżył.

Kolejny, groźny wypadek na tym odcinku A4

W nocy z piątku, na sobotę (17/18 czerwca) około godziny 3:00 na 505 kilometrze autostrady A4 w rejonie Zaczarnia, kierowca samochodu osobowego poruszający się w stronę Rzeszowa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi szybkiego ruchu. Z dużą prędkością przejechał pas zieleni wokół jezdni, przebił się przez ogrodzenie okalające autostradę i uderzył w drzewo znajdujące się przy drodze technicznej. Z auta niewiele zostało.

Początkowo niełatwo było go odnaleźć. Do Centrum Ratunkowego wpłynęło powiadomienie z samochodowego systemu Skoda o wypadku drogowym, który miał mieć miejsce w rejonie Brzozówki. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe straży pożarnej oraz policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy. 

- Wypadek rzeczywiście wyglądał bardzo poważnie, ale podróżujący samochodem mężczyzna przeżył. Zespół ratownictwa medycznego zabrał go do szpitala. Kierowca był przytomny, w chwili gdy ratownicy zabierali go do karetki. Jest pod opieką lekarzy z tarnowskiego szpitala - relacjonuje mł. bryg. Marcin Opioła, Oficer Pasowy KM PSP w Tarnowie.

- Po kilkudziesięciu minutach strażacy z Państwowej Straży Pożarnej odnaleźli w rejonie 505 km autostrady w Zaczarniu zniszczony samochód Skoda Superb. Za kierownicą siedział mężczyzna, z którym nie było kontaktu. Strażacy wyciągnęli go ze zniszczonego wraku samochodu i udzielali pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Ratownicy przewieźli rannego do tarnowskiego szpitala, gdzie trafił w ręce lekarzy. Specjaliści określili jego stan jako ciężki - dodaje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Samochód trafił na policyjny parking, gdzie zostanie poddany oględzinom. Badania trzeźwości oraz na zawartość narkotyków kierowcy zostaną potwierdzone z badań laboratoryjnych krwi, która została pobrana przez lekarzy. Z zabezpieczonych dokumentów wynika, że kierowcą skody był 35-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu działali również strażacy z JRG2, oraz druhowie ochotnicy ze Starych Żukowic i Zaczarnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11
Gdzie mieszka Marcin Miller?
Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów