Ulica Lwowska w Tarnowie

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa (www.tarnow.pl) Tarnów otrzyma środki na kolejny etap przebudowy ulicy Lwowskiej

Inwestycje w Tarnowie

Modernizacja kolejnego odcinka ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Jakie prace zostaną wykonane?

2024-04-16 11:37

Jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ulicą Orkana w kierunku ronda. Modernizacja będzie możliwa dzięki pozytywnemu zaopiniowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury wniosku władz Tarnowa i przyznaniu dofinansowania w wysokości 12,5 miliona złotych, czyli połowy kosztów tej inwestycji.

Tarnów. Ulicę Lwowską czeka kolejna modernizacja. Tarnów otrzymał dofinansowanie

Długo wyczekiwana kontynuacja przebudowy ulicy Lwowskiej, jak informuje Urząd Miasta Tarnowa, rozpocznie się jeszcze w tym roku. Miasto otrzyma na ten cel 12,5 miliona złotych dofinansowania z rezerw Ministerstwa Infrastruktury. Decyzja, jak podkreśla magistrat, zapadła po zmianie rządu i rozmowach w Warszawie, w których uczestniczyli prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski.

— Projekt gotowy jest już od dawna, zaś ponad półtora roku gotowe jest zezwolenie na realizację tej inwestycji. Całość prac szacowana jest na około 25 milionów złotych, z rezerwy ministra infrastruktury otrzymamy 12,5 mln, resztę wyasygnujemy z miejskiego budżetu. Niedługo powinien został rozpisany przetarg, aby inwestycja mogła ruszyć jeszcze w tym roku — wyjaśnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Kolejny etap modernizacji ulicy Lwowskiej, jak informuje Urząd Miasta Tarnowa, obejmie m.in. poszerzenie drogi pod wiaduktem w celu zlikwidowania przewężenia w stosunku do przebudowanego już odcinka ulicy. W związku z tym konieczne będzie przeniesienie chodnika i ścieżki pod sąsiedni wiadukt, gdzie powstanie „podwieszona” kładka pieszo-rowerowa, która przeniesie ruch pieszy, a rowerzystom zapewni komfortowy przejazd. Dzięki przebudowie tego odcinka ulicy Lwowskiej powstanie wygodny i bezpieczny ciąg komunikacyjny, łączący się z wyremontowanymi ulicami: Okrężną i Braci Saków. Na ostatniej prace powinny się zakończyć jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

Pierwszy etap modernizacji ulicy Lwowskiej zakończył się w 2021 roku. Koszt wykonanych wówczas prac to 38 milionów złotych. Ponad połowa środków pochodziła z budżetu Tarnowa.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ulica Lwowska w Tarnowie po zakończeniu pierwszego etapu przebudowy [GALERIA]

Quiz. Najlepsi polscy piosenkarze lat 90. Te przeboje podbiły miliony słuchaczy!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment hitu „Imię deszczu” śpiewanego przez Andrzeja Piasecznego z zespołem Mafia. „Zostań, bo ta noc, to ona płacze deszczem. Zostań, bo jak nikt...”