Multimedialne Centrum Artystyczne

i

Autor: Justyna Świderska BWA w Tarnowie zaprasza kobiety

MARZEC KOBIET w Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie. Sprawdź propozycje!

2023-03-09 14:44

Wystawa dyplomów, miniaturowych dzieł i spacer ulicami miasta z opowieściami o kobietach – między innymi takie propozycje z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet przygotowała Galeria Miejska BWA w Tarnowie. Wstęp na wydarzenia jest darmowy, wystarczy przyjść.

Galeria Miejska BWA w Tarnowie włączyła się do akcji pod hasłem Marzec Tarnowianek. W związku z obchodzonym właśnie Dniem Kobiet, placówka przygotowała szereg propozycji, głównie z myślą o paniach. W Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ulicy Wałowej 25 otwarto wystawę zatytułowaną „10/10”. To wystawa dyplomów przygotowana z okazji jubileuszu 10-lecia Wydziału Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Pokazywane są tam prace z zakresu: projektowania produktu, komunikacji wizualnej, projektowania identyfikacji i fontów, plakatu, grafiki wydawniczej i reklamowej. Ciekawe prace tarnowskich artystek zobaczycie również w Pałacyku Strzeleckim.

- W naszej siedzibie w Parku Strzeleckim, jeszcze do niedzieli - do 12 marca, pokazywana jest wystawa prac 12. Międzynarodowego Biennale Miniatury. Można tu zobaczyć wyjątkowych rozmiarów dzieła, powierzchnia obrazów to zaledwie 10 na 10 centymetrów. Tymczasem artyści nawet na tak niewielkim obszarze potrafią zmieścić całe światy i kompozycje. Wśród twórców z całego świata są również artyści z Tarnowa. Prezentowane są między innymi miniatury Doroty Bernackiej, Kamili Jajkowskiej czy Magdaleny Miłoś – zaprasza Ewa Łączyńska – Widz, dyrektorka Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: o propozycjach BWA mówi Ewa Łączynska - Widz

Kolejna propozycja to spacer śladami tarnowianek. W niedzielę, 12 marca, organizatorzy zapraszają na wędrówkę ulicami miasta. Poprowadzi ją Katarzyna Kulczyk – Foszcz, która przy okazji będzie opowiadać o kobietach, związanych z naszym miastem.

Iga Świątek przed turniejami w USA: To nigdy nie jest wygodne!

- To będzie spacer śladami kobiet, które poprzez swoją siłę, talenty i odwagę wpłynęły na losy mieszkańców i miasta. Trasa będzie pretekstem do krótkich opowieści o niezwykłych kobietach i ich dokonaniach, a tłem będą stroje, które te panie na co dzień nosiły. Będzie więc także historia mody – zaprasza Ewa Łączyńska – Widz.

Spacer pod hasłem „Ślad kobiety – duch epoki” już w niedzielę (12 marca). Zbiórka chętnych o godzinie 15:00 na ulicy Wałowej 25, przed Multimedialnym Centrum Artystycznym. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i dołączyć do wydarzenia. W przypadku złej pogody, spacer będzie się odbywał stacjonarnie, w Multimedialnym Centrum Artystycznym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ