JPII

i

Autor: Krystian Janik Pomnik papieża Jana Pawła II na placu Katedralnym w Tarnowie

Wydarzenia

Marsz w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II przejdzie ulicami Tarnowa. Data nie jest przypadkowa

2023-04-02 10:26

W niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku, w Tarnowie odbędzie się „Marsz w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II”. Marsz rozpocznie się o godzinie 13:00 na placu Sobieskiego, a następnie jego uczestnicy przejdą ulicami miasta. Wydarzenie zakończy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II znajdującym się na Placu Katedralnym przez Bazyliką Katedralną w Tarnowie. Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Marsz papieski w Tarnowie. Mieszkańcy przejdą ulicami miasta

W niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku, ulicami Tarnowa przejdzie „Marsz w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II” pod hasłem „JESTEŚMY MU TO WINNI!”. Data nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia mija 18 lat od śmierci papieża Polaka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 na placu Sobieskiego. Uczestnicy marszu przejdą ulicami miasta, a ostatnim przystankiem będzie plac Katedralny, na którym znajduje się pomnik św. Jana Pawła II.

„2 kwietnia 2023 roku mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – człowieka, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, człowieka, który przez niemal trzy dekady był dla Nas liderem duchowym, w tym liderem walki o wolną Polskę” – czytamy na stronie Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Organizatorzy „Marszu w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II” zwracają uwagę, że w ostatnim czasie postać papieża Polaka stanowi przedmiot krytyki, hejtu oraz licznych zarzutów, które są nierzadko oparte na niewiarygodnych przesłankach. Wydarzenie, jak podkreślają jego inicjatorzy, jest oddolną inicjatywą społeczną, w którą mogą zaangażować się wszystkie osoby, którym bliskie jest dziedzictwo św. Jana Pawła II, niezależnie od wyznawanych wartości i poglądów politycznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz Jan Paweł II. Co wiesz o polskim papieżu? 10/15 to minimum

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Jan Paweł II?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie