Narodowy Dzień Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny nowym świętem w Polsce
Rząd Prawa i Sprawiedliwości ustanowił 10 września Narodowym Dniem Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny. „W hołdzie Polskim Dzieciom Wojny, które mimo traumy, jakiej doświadczyły za przyczyną hekatomby II wojny światowej, zbrodniczych działań okupantów niemieckich i sowieckich, potrafiły dźwigać ze zgliszcz naszą wspólną Ojczyznę oraz w dowód respektu i wdzięczności za ich wysiłek, stanowi się co następuje: Dzień 10 września ustanawia się Narodowym Dniem Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny” – czytamy w uzasadnieniu ustawy.
Ustanowienie 10 września Narodowym Dniem Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny nie jest datą przypadkową. Nawiązuje ona do przeprowadzonych w 1943 roku przez okupacyjne władze niemieckie masowych aresztowań dzieci w wielkopolskiej miejscowości Mosina.
Czy nowe święto będzie dniem wolnym od pracy?
Najważniejsze święta kościelne i państwowe są w Polsce ustawowo dniami wolnymi od pracy. Obchody Narodowego Dnia Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny wyznaczono na 10 września, który nie będzie dniem ustawowo wolnym od pracy. Za święto wypadające w niedzielę pracownikowi nie przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]