Marek Ciesielczyk kandydatem na prezydenta Tarnowa?

i

Autor: Radio ESKA

wiadomości

Marek Ciesielczyk kandydatem na fotel prezydenta Tarnowa? Radny zaprezentował program

2024-02-16 15:15

Niewykluczone, że znamy nazwisko kolejnego kandydata na prezydenta Tarnowa. Teraz swój komitet wyborczy zarejestrowało Porozumienie Samorządowe Uczciwość, z której o fotel prezydencki może się ubiegać tarnowski radny Marek Ciesielczyk. Sam jednak przyznaje, że nie jest jeszcze pewny swojego startu wyborach, bo ostatecznie może poprzeć innego kandydata, jeżeli dojdzie do porozumienia programowego.

"Mogę, ale nie muszę"– tak swoją kandydaturę w walce o fotel prezydenta Tarnowa komentuje tarnowski radny Marek Ciesielczyk, który miałby wystartować z ugrupowania Porozumienie Samorządowe Uczciwość. Komitet wyborczy został zarejestrowany, ale nie wiadomo, jaka będzie ostateczna decyzja radnego. Sam przyznaje, że dobrą opcją byłoby poparcie któregoś z komitetów, tak aby wzmocnić pozycję jednego kandydata na stanowisko prezydenta i startować do rady miejskiej z jednej wspólnej listy. Jako partnera wskazuje się tutaj klub PO. Dla kogoś kto obserwuje tarnowską scenę polityczną może to być dziwne, bo wydaje się, ze Marek Ciesielczyk do tej pory dość mocno krytykował to ugrupowanie. Chociaż sam uważa, że współpraca jest możliwa.

– Mieliśmy nadzieję, że do 15 lutego będziemy wiedzieli, jak wygląda scena przedwyborcza. Okazało się, że nie mieliśmy racji. Na razie trudno powiedzieć, kto będzie startował z dwóch dużych partii. Jako jedyny kandydat na prezydenta Tarnowa od początku deklarowałem, że gotów współpracować ze wszystkimi siłami samorządowymi, które byłyby gotowe zaakceptować główne punkty programu. Okazało się jednak, że główne siły polityczne nie są gotowe do startu – mówi Marek Ciesielczyk.

Główne punkty programu wyborczego Marka Ciesielczyka wiążą się przede wszystkim z wprowadzeniem oszczędności. Niektóre z nich to: redukcja liczby dyrektorów i wicedyrektorów w tarnowskim magistracie z 45 do 20, przekazanie teatru im. Ludwika Solskiego województwu, likwidacja straży miejskiej po przeniesieniu części funkcjonariuszy do policji, pozbycie się poprzez sprzedaż lub najem niepotrzebnych budynków. Na liście znalazły się także punkty dotyczące wzmocnienia tarnowskich instytucji kulturalnych oraz sportu.

Komitet Wyborczy Uczciwość przedstawił również swoich kandydatów na radnych. Są to m.in. Stefan Wrona (samorządowiec), Mateusz Boryczko (przedsiębiorca), Grzegorz Wrona (nauczyciel), Grażyna Rokita (lekarz), Anna Dejtrowska (pracownik miejskiego szpitala).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Wielki QUIZ z wiedzy o XXI wieku. Jak dobrze pamiętasz te wydarzenia sprzed 10 lub 20 lat?

Pytanie 1 z 10
Chińskie miasto, które zasłynęło pierwszymi odnotowanymi na świecie przypadkami COVID-19. Chodzi o:
A. MYRCHA: PREZYDENT DUDA BĘDZIE BLOKOWAŁ PRZYWRÓCENIE PRAWORZĄDNOŚCI