Dziewczynka z rogiem jednorożca

i

Autor: Pixabay / Instagram: life_of_a_binge_eater_ - screen Lulu urodziła się z niezwykle rzadkim znamieniem na czole

Wiadomości

Mama nazywa ją „dziewczynką z rogiem jednorożca”. Dziecko stało się celem hejterów

Lulu urodziła się we wrześniu ubiegłego roku, a jej przyjście na świat poprzedziło cesarskie cięcie. Jej rodzice byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że na czole ich pociechy widnieje nietypowe znamię w postaci kępki włosów. Jest to bardzo rzadka zmiana skórna, będąca skupieniem komórek barwnikowych – melanocytów, która objawia się u jednego dziecka na 20 tysięcy narodzin. Mama Lulu określa je pieszczotliwie „rogiem jednorożca” i chętnie pokazuje swoją córeczkę na TikToku oraz Instagramie, gdzie prowadzi konta pod nazwą „life_of_a_binge_eater_”. Niestety, nie każdy podchodzi do tych nagrań z entuzjazmem. Wśród obserwujących pojawiło się wielu hejterów.

Lulu urodziła się z „rogiem jednorożca”. Rzadkie znamię ściągnęło na nią falę hejtu

Lulu to 8-miesięczna dziewczynka, która urodziła się z bardzo rzadkim znamieniem melanocytowym na czole. Po jej narodzinach, które odbyły się poprzez cesarskie cięcie we wrześniu 2023 roku, lekarze zauważyli na jej główce niewielką zmianę skórną w postaci kępki ciemnych włosów. Rodzice dziewczynki byli początkowo w niemałym szoku, ale szybko zaakceptowali wygląd swojej pociechy. Jej mama określiła znamię mianem „rogu jednorożca” i postanowiła podzielić się historią Lulu w social mediach. Jednak wśród internautów pojawiło się wielu hejterów, którzy w ostrych słowach komentują wygląd dziewczynki i zachęcają kobietę do usunięcia znamienia.

Znamię, które początkowo było niewielkie, z biegiem czasu stawało się coraz większe. Mama Lulu, Claire, w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Sun” przyznała, że początkowo czuła się nieswojo, szczególnie podczas spacerów, kiedy przypadkowi przechodnie przyglądali się jej córeczce. Jedni wyrażali troskę, ale byli i tacy, którzy po prostu się z niej śmiali. „Róg jednorożca” stał się również pożywką dla internetowych hejterów, kiedy Claire zaczęła publikować na TikToku filmiki z Lulu. Kobieta, jak przyznaje na łamach dziennika, jest „wkurzona” ostrymi reakcjami obserwujących, ale nie zamierza się nimi przejmować, gdyż jest przekonana, że kiedy Lulu dorośnie „będzie wiedziała, że jest piękna i wyjątkowa”.

Mama Lulu podkreśla, że tuż po narodzinach dziecka obawiała się, że niecodzienne znamię może przekształcić się w czerniaka, czyli najpoważniejszy nowotwór skóry. Uspokoiła się dopiero po konsultacjach ze specjalistami, którzy zapewnili ją, że wystąpienie nowotworu jej mało prawdopodobne. Lulu, dzięki temu, że posiada tylko jedno znamię, zalicza się do grupy niskiego ryzyka zachorowania na czerniaka.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tarnowskie Umbrella Sky na ulicy Piekarskiej [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze znasz piosenki z „Akademii pana Kleksa”? Śpiewały je największe gwiazdy!

Pytanie 1 z 10
Który zespół heavymetalowy wykonywał piosenkę „Marsz wilków” w „Akademii Pana Kleksa”?
Koniec M jak miłość. Iwona wystawi Argasińskiego na ślubie w ostatnim odcinku!