Małopolska policja ma nowe radiowozy. Są dostosowane do transportu psów służbowych [GALERIA]

Komenda Główna Policji zakupiła cztery nowe nieoznakowane radiowozy dostosowane do transportu psów służbowych. Samochody trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Specjalistyczne wyposażenie pojazdów ma poprawić komfort podróży czworonogów oraz ich przewodników.

Małopolscy policjanci otrzymali radiowozy służące do przewozu psów służbowych

Do małopolskich policjantów trafiły cztery nowe nieoznakowane radiowozy, którymi będą mogli przewodzić psy służbowe. Samochody zakupiono ze środków centralnych Komendy Głównej Policji. Są to nowoczesne i specjalnie zaprojektowane VW Transportery. Od tygodnia mogą z nich korzystać Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie, a także Wydział Prewencji Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zamontowane w nich specjalistyczne wyposażenie ma na celu poprawę komfortu podróży czworonogów oraz mundurowych, będących ich przewodnikami. W jednym radiowozie można bezpiecznie przewozić dwa psy służbowe.

Radiowozy posiadają w swoim wyposażeniu podstawowy policyjny sprzęt, m.in. sygnały uprzywilejowania czy radiostację. Ponadto znajdują się w nich klatki służące do transportu psów służbowych, klimatyzacja, ogrzewanie i nawiewy. Do specjalnego wyposażenia należy zaliczyć również: podklatkową szufladę przeznaczoną do przewożenia sprzętu oraz wysuwany podest ułatwiający zwierzakom wejście do samochodu. Koszt jednego radiowozu to około 400 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?
Półfinaliści Rób Rap w Radiu ESKA o swoich początkach