miłość w internecie

i

Autor: Pixabay

Love Story w Internecie. Nigeryjczyk z Litwy rozkochał Polkę. Ta miłość okazała się dla niej kosztowna

Jedna z mieszkanek powiatu brzeskiego padła ofiarą internetowego uwodziciela i straciła na wirtualnej miłości około 85 tysięcy złotych. Wszystko zaczęło się w 2018 roku, kiedy za pomocą komunikatora internetowego nawiązał z nią kontakt mężczyzna podający się za Anglika. Po kilku miesiącach wymieniania wiadomości poprosił ją o pomoc finansową. Kobieta postanowiła pomóc adoratorowi. Po jakimś czasie okazało się, że padła ofiarą oszusta, którym okazał się Nigeryjczyk z Litwy.

Polska zakochała się w Nigeryjczyku z Litwy i straciła sporo pieniędzy

W lutym 2019 roku do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zgłosiła się 65-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego i poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. Powiedziała mundurowym, że w 2018 roku nawiązała za pomocą jednego z komunikatorów internetowych znajomość z mężczyzną podającym się za Anglika. Absztyfikant po kilku miesiącach znajomości poprosił ją o pomoc finansową. Twierdził, że został napadnięty i potrzebuje pieniędzy na pobyt w szpitalu. Zauroczona mężczyzną kobieta przelała mu kwotę, o którą ją poprosił. W kolejnych tygodniach wirtualny adorator opowiadał jej kolejne historie i prosił o więcej pieniędzy. 65-latka straciła na tej znajomości łącznie 85 tysięcy złotych.

Mieszkanka powiatu brzeskiego przekazała oszustowi wszystkie pieniądze za pośrednictwem przekazów pieniężnych na Litwę, których realizatorami były Western Union i Money Gram. Sprawca chciał w ten sposób utrudnić ustalenie miejsca jego zamieszkania. Dodatkowo po odbiór pieniędzy zawsze zgłaszały się inne osoby narodowości litewskiej, będące jego bliskimi i znajomymi. Jednak dzięki międzynarodowej współpracy z organami ścigania z Litwy udało się zidentyfikować te osoby i ustalić miejsce pobytu oszusta. Wówczas okazało się, że Anglik jest tak naprawdę 31-letnim Nigeryjczykiem.

Funkcjonariusze z Litwy na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego przeszukali mieszkanie Nigeryjczyka. Zabezpieczyli w nim sprzęt elektroniczny, w tym telefony i laptopy, na których znajdował się materiał dowodowy. Pod koniec listopada 2022 roku litewscy policjanci postawili 31-latkowi zarzut oszustwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?
Nie będą nas karmić ROBALAMI! Polacy w STRACHU! Oni jedzą STEKI, nam dają ROBAKI! | Komentery