Małgorzata Mękal

i

Autor: Małgorzata Mękal - Facebook Małgorzata Mękal przewodniczącą Rady Miejskiej w Tarnowie

Wybory 2024

Małgorzata Mękal kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Tarnowa. Kim jest?

2024-02-05 15:14

Małgorzata Mękal została rekomendowana przez Platformę Obywatelską na kandydatkę na stanowisko prezydenta Tarnowa w nadchodzących wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Podjęta decyzja, jak informuje Robert Wardzała, przewodniczący tarnowskiej PO, jest jednoznaczna z rozpoczęciem procedury oficjalnego wyboru kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Tarnowa.

Wybory samorządowe 2024. Małgorzata Mękal kandydatką PO na prezydenta Tarnowa

Małgorzata Mękal, jak informuje Robert Wardzała, została rekomendowana przez tarnowską Platformę Obywatelską na kandydatkę na stanowisko prezydenta Tarnowa.

– Zarząd Powiatu Tarnowskiego Grodzkiego Platformy Obywatelskiej RP w Tarnowie rekomendował Panią Małgorzatę Mękal na kandydata w wyborach samorządowych na urząd Prezydenta Miasta Tarnowa, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Podczas posiedzenia rozważane były trzy, wcześniej wyłonione kandydatury. Ostatecznie rekomendacji udzielono jednomyślnie Małgorzacie Mękal. Decyzja ta oznacza rozpoczęcie procedury oficjalnego wyboru kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta Miasta Tarnowa.

Informuję równocześnie, że Zarząd Powiatu Tarnowskiego Grodzkiego Platformy Obywatelskiej RP w Tarnowie nie popierał i nie popiera żadnej innej osoby, która dokonała rejestracji lub ogłosiła gotowość startu w wyborach samorządowych na urząd Prezydenta Miasta Tarnowa – informuje Robert Wardzała, szef tarnowskiej Platformy Obywatelskiej.

Kim jest Małgorzata Mękal, kandydatka PO na prezydenta Tarnowa?

Małgorzata Mękal ma 50 lat, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (mgr ekonomii, specjalizacja: ekonomika procesu inwestycyjnego i nieruchomości), ukończyła również studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA). Od 30 stycznia 2024 roku jest zastępczynią prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli. Jako wiceprezydent jest odpowiedzialna m.in. za sprawy związane z gospodarką, rozwój gospodarczy, promocję ofert gospodarczych miasta i współpracę z przedsiębiorcami, rozwój miasta i miejskich strategii, a także kontakt z radami osiedli.

Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w latach dziewięćdziesiątych jako maklerka giełdy towarowej w krakowskiej firmie International Business Poland sp. z o.o., później była jej dyrektorką handlową. Kolejny etap jej kariery zawodowej to dyrektorka Biura Maklerskiego firmy Australian Investments in Poland sp. z o.o.; w Krakowie.

W kolejnych latach zawodowo związała się z bankowością. W Pekao S.A. w Tarnowie pracowała w Wydziale Obsługi Podmiotów Gospodarczych. Stamtąd przeszła do Banku Pocztowego S.A. w Warszawie, w którym najpierw kierowała Wydziałem Obsługi Produktów Pocztowych, a później Wydziałem Aktywizacji Sprzedaży. Z jej inicjatywy stworzony został i uruchomiony oddział Banku Pocztowego S.A. w Tarnowie.

Przez niepełna dwa lata pracowała w Małopolskiej Telewizji Kablowej S.TAR w Tarnowie jako dyrektorka ekonomiczna.

Od 2004 roku, jako partnerka banku i dyrektorka oddziału w Tarnowie, związana jest z mBankiem S.A.

W Tarnowie znana jest również jako działaczka społeczna, autorka lub współautorka wielu inicjatyw, w które chętnie angażowała się lokalna społeczność. To z jej inicjatywy m.in. wystartowała w mieście pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego.

W kadencji 2010-2014 była radną Rady Miejskiej w Tarnowie i przez całą kadencję przewodniczyła Komisji Rozwoju Miasta.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sala Lustrzana w Tarnowie. Kiedyś koncertował w niej Ignacy Jan Paderewski, teraz obraduje Rada Miejska [ZDJĘCIA]

Quiz. Królowe polskiego rocka lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich przeboje?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Jestem silna” śpiewanego przez Agnieszkę Chylińską z grupą O.N.A. „Jedno już wiem, jestem silna tak. I tylko czasem...”
M. WĄSIK: NIE BOJĘ SIĘ. NIE ZŁAMIE MNIE TUSK ANI GIERTYCH