Autor: Radio ESKA

sport

Ksawery Masiuk z kwalifikacją olimpijską! Pływak spod Tarnowa pojawi się na igrzyskach w Paryżu

2023-11-27 14:46

Ksawery Masiuk zaliczył kolejne zwycięstwa na Mistrzostwach Polski. 18-latek wygrał w Poznaniu finał na 200 metrów stylem grzbietowym i tym samym uzyskał kwalifikację olimpijską. Pływaka z Tarnowca zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Ksawery Masiuk zwyciężył na poznańskich Termach Maltańskich aż pięć razy. Pływak spod Tarnowa (obecnie UKS G-8 Bielany Warszawa) zakończył zimowe Mistrzostwa Polski z łącznie sześcioma medalami. Już w pierwszym dniu zawodów zdobył złoto za pokonanie 200 m stylem grzbietowym w zaledwie 1 minuty, 56 sekund i 48 setnych sekundy. Jednocześnie wywalczył sobie udział na Igrzyskach Europejskich w Paryżu w 2024 r.

Kolejne medale Mistrzostw Polski przypadły 18-latkowi na dystansie 100 m i 50 stylem grzbietowym, a także w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym (srebro). Dzięki wygranym Ksawery Masiuk pojawi się też na Mistrzostwach Świata w Dausze.

Ksawery Masiuk zaczynał przygodę z pływaniem w tarnowskich Mościcach. Profesjonalnym zawodnikiem stał się w Brzesku, gdzie trenował u wywodzącego się z Tarnowa Marcina Kacera. Następnie przeniósł się do Warszawy. Tam trafił pod skrzydła Pawła Wołkowa, trenera Radosława Kawęckiego i Kacpra Stokowskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ PRL. Święta Bożego Narodzenia w czasach PRL-u. Sprawdź w tym quizie, co o nich wiesz