Marcin Sak

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Tarnowie Nowy komendant tarnowskiej policji został odwołany po miesiącu

Wiadomości

Komendant tarnowskiej policji odwołany po miesiącu. Co było powodem tej decyzji?

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Marcin Sak został odwołany po miesiącu. Przypomnijmy, że funkcjonariusz pełnił zarządzał jednostką od 1 czerwca 2024 roku. Wcześniej sprawował funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej. W Tarnowie zastąpił na stanowisku insp. Mariusza Dymurę, który decyzją Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie został oddelegowany właśnie do Limanowej. Co było powodem odwołania nowego szefa tarnowskiej policji po miesiącu?

Marcin Sak nie jest już Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie. Został odwołany po miesiącu

Mł. insp. Marcin Sak w niedzielę, 7 lipca 2024 roku, przestał pełnić funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Funkcjonariusz zarządzał jednostką od 1 czerwca. Wówczas ze stanowiskiem po siedmiu latach pożegnał się insp. Mariusz Dymura, który decyzją Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie został szefem policji w Limanowej, co oznaczało, że doszło do zamiany miejsc pomiędzy nim a jego następcą. Jednak Marcin Sak zaledwie po miesiącu pożegnał się z tarnowską policją.

— Mogę potwierdzić, że mł. insp. Marcin Sak 7 lipca br. przestał pełnić obowiązki komendanta miejskiego policji w Tarnowie i jest w dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Natomiast 8 lipca, komendant wojewódzki powierzył obowiązki komendanta miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Witoldowi Ślęzakowi. Komendant Wojewódzki Policji, jako przełożony do spraw osobowych, kształtuje politykę kadrową w garnizonie i ma prawo do zmian na stanowiskach kierowniczych. Chcę przypomnieć, że ostatnio nastąpiły zmiany na stanowiskach komendantów w Miechowie, KPP Kraków , Suchej Beskidzkiej czy Dąbrowie Tarnowskiej — informuje podinsp. Katarzyna Cisło, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Informację o odwołaniu Marcina Saka z funkcji Komendanta Miejskiego w Tarnowie jako pierwsze podały „Gazeta Krakowska” i portal tarnow.naszemiasto.pl.

Kim jest Marcin Sak, były Komendant Miejski Policji w Tarnowie?

Marcin Sak został funkcjonariuszem w 1996 roku. Jego pierwszym miejscem pracy była Komenda Powiatowa Policji w Bochni. Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 2017 roku zajmuje stanowiska kierownicze w strukturach małopolskiej policji. Do tej pory był zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a także Komendantem Powiatowym Policji w Limanowej. Marcin Sak posiada następujące wyróżnienia: Srebrny Medal „Za długoletnią służbę”, Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”. Stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie objął 1 czerwca 2024 roku. Został odwołany 7 lipca 2024 roku.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Marcin Sak był Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie przez miesiąc [GALERIA]

Quiz. Sylvester Stallone to ikona kina akcji. Jak dobrze pamiętasz jego najlepsze filmy?

Pytanie 1 z 10
Ile nominacji do Oscara otrzymał „Rocky” (1976), którego scenarzystą oraz odtwórcą roli tytułowej jest Sylvester Stallone?
Wyłudzili majątek podając się za komendanta policji