Barbara Prymakowska

i

Autor: Barbara Prymakowska - Facebook Barbara Prymakowska medalistką biegu na Kasprowy Wierch

Sport

Kolejny sukces Najszybszej Babci Świata. Stanęła na podium w zawodach Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę

2023-09-30 16:56

Barbara Prymakowska, pochodząca z Tarnowa „Najszybsza Babcia Świata”, która 7 listopada będzie obchodziła 80. urodziny, ma za sobą kolejny udany start w zawodach sportowych. Mistrzyni świata MASTERS w Biegach Górskich stanęła na trzecim stopniu podium w rywalizacji Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, czyli biegu na Kasprowy Wierch.

Barbara Prymakowska medalistką biegu na Kasprowy Wierch

Barbara Prymakowska stanęła na najniższym stopniu podium podczas XVI edycji zawodów Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę w Zakopanem, które odbyły się 23 września 2023 roku. Dla „Najszybszej Babci Świata”, która była najstarszą uczestniczką biegu, był to dwunasty start w tej imprezie.

– Kultowy bieg Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę – kocham, kocham... To już moja dwunasta edycja. Kasprowy to moja rodzinna góra, gdzie jeszcze śmigam. Serdecznie dziękuję Organizatorom tej imprezy za publiczne gratulacje za złoty medal z Madery. Zostałam obdarowana wspaniałą nagrodą – buty Lowa, którą doceniam, ponieważ dawały mi moc jak zdobywałam Mont Blanc w 2011 roku. Bardzo silny wiatr i ulewny deszcz na grani uczył pokory. Mój rezultat dał mi w kat. 60 trzecią lokatę. Dotychczas w statystykach nie było rocznika 1943 startującego w biegu na Kasprowy. Serdeczna atmosfera i gratulacje to miłe przeżycie za co dziękuję – napisała na swoim Facebooku Barbara Prymakowska.

„Najszybsza Babcia Świata” jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W 2021 roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce