IE 2023

Igrzyska Europejskie 2023. Medal za medalem! Ewa Swoboda z historycznym złotem dla Polski! [GALERIA]

2023-06-24 8:43

Igrzyska Europejskie 2023. W piątek reprezentantki Polski wywalczyły trzy kolejne złote medale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dwa w Krakowie zdobyły zawodniczki w kajakarstwie, a jeden w Chorzowie dorzuciła Ewa Swoboda w biegu na 100 m. Polscy sportowcy zdobywali również medale w Tarnowie i Bielsku-Białej.

Igrzyska Europejskie 2023. Rozwiązał się worek z medalami dla Polski

Na torze regatowym na Zalewie Kryspinów w Krakowie zwycięstwa odniosły Karolina Naja i Anna Puławska w K2 500 m oraz Dorota Borowska w C1 200 m. Obie konkurencje wchodzą w skład programu olimpijskiego. Naja i Puławska, wicemistrzynie olimpijskie z Tokio, wygrały wyraźnie, wyprzedzając drugie Dunki o 0,39 s. Był to dla nich drugi złoty medal Igrzysk Europejskich, bo dzień wcześniej razem z Dominiką Putto i Adrianną Kąkol triumfowały w czwórce na 500 m. Bezpiecznie na pierwszej pozycji dopłynęła do mety również Borowska.

Igrzyska Europejskie 2023. Ewa Swoboda z historycznym złotym medalem

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie Ewa Swoboda zdobyła pierwsze w historii IE złoto dla Polski w konkurencji lekkoatletycznej, a wynikiem 11,09 ustanowiła rekord drużynowych mistrzostw Europy, które są rozgrywane w ramach igrzysk.

Po srebro w biegu na 400 m sięgnęła Natalia Kaczmarek, ustępując Holenderce Femke Bol. Tuż za podium uplasowali się tyczkarz Piotr Lisek i specjalista od 100 m Dominik Kopeć.

Po pierwszym dniu drużynowych mistrzostw Europy broniący tytułu biało-czerwoni zgromadzili 127 punktów i zajmują trzecie miejsce. Prowadzą Włosi - 141, przed Wielką Brytanią - 131,5 pkt. Zmagania na Stadionie Śląskim potrwają do niedzieli.

Ponadto w piątek brązowe medale wywalczyli: w Tarnowie - Marcin Dzieński we wspinaczce sportowej na czas, natomiast w Bielsku-Białej - Michał Bąbos w karate.

Igrzyska Europejskie 2023. Ewa Swoboda z historycznym złotem dla Polski! [GALERIA]

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

Za jej twarz każdy dałby się zabić w piosence „Autobiografia” grupy Perfect. To: