Inwestycje w Tarnowie

Igrzyska Europejskie 2023. Budowa Parku Wodnego. Prezydent Tarnowa pokazał zdjęcia

2023-03-29 8:22

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, których ośrodkiem partnerskim jest Tarnów, zbliżają się wielkimi krokami. Jedna z największych tego typu imprez w Europie odbędzie się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 roku. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował na swoim oficjalnym Facebooku, że budowa Parku Wodnego w Mościcach przebiega zgodnie z planem. Włodarz miasta pokazał również zdjęcia powstającego obiektu.

Igrzyska Europejskie 2023. Budowa Parku Wodnego w Mościcach

Do Tarnowa na inwestycje związane z Igrzyskami Europejskimi 2023 wpłynęło blisko 100 milionów złotych zewnętrznych środków. Największą z nich jest budowa kompleksu przeznaczonego do treningów i rozgrywek w dyscyplinach plażowych, który powstanie w miejscu starego zespołu basenowego oraz na terenie byłego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Mościcach. Miasto na przebudowę basenu otrzymało z budżetu państwa 25 milionów 200 tysięcy złotych, a cała inwestycja będzie kosztować 34 miliony 286 tysięcy złotych. Po zakończeniu przyszłorocznych sportowych zmagań 3,5-hektarowy kompleks wypoczynkowy będzie dostępny dla tarnowian w formie letniego Parku Wodnego.

– Prace przy budowie Parku Wodnego prowadzone są zgodnie z harmonogramem, możemy więc już planować letni (od lipca) wypoczynek w tym atrakcyjnym miejscu. A zimą wraca lodowisko, w nowej lepszej odsłonie – informuje na swoim oficjalnym Facebooku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Miasto przeznaczy również ponad 20 milionów złotych na inne obiekty sportowe, m.in. modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Mościcach, gdzie powstaną piaszczyste boiska do piłki nożnej, siatkowej i ręcznej oraz trybuna dla około tysiąca widzów, a także dwa boiska treningowe z tymczasowymi trybunami. Po zakończeniu imprezy stadion wróci do swoich pierwotnych funkcji i będzie dostosowany do rozgrywania meczów I ligi piłki nożnej. Zostaną tam zamontowane m.in. dwie trybuny dla minimum tysiąca widzów każda, podgrzewana nawierzchnia z trawy hybrydowej oraz infrastruktura zgodna z wymogami PZPN.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielał się w rolę Rysia w serialu "13 Posterunek 2"?
Daria od hitu Paranoia jako Miley Cyrus w Twoja Twarz Brzmi Znajomo