straż pożarna

i

Autor: Andrzej Rembowski/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Hubenice: O włos od TRAGEDII w kościele. Wśród poszkodowanych proboszcz i parafianie

2021-02-14 9:00

Siedem osób poszkodowanych, w tym trzy wymagające hospitalizacji. To bilans zatrucia tlenkiem węgla. Do groźnej sytuacji doszło w sobotę (13.02.) wieczorem w kościele w miejscowości Hubenice w powiecie dąbrowskim w Małopolsce. Miała tam miejsce awaria instalacji grzewczej. Najbardziej ucierpieli mężczyźni rozpalający piec ogrzewający kościół oraz proboszcz miejscowej parafii.

Awaria pieca w kotłowni kościoła

Dym wydobywający się z kotłowni kościoła w Hubenicach w powiecie dąbrowskim w Małopolsce w sobotę 13 lutego popołudniu zauważyli przypadkowi świadkowie. Natychmiast rzucili się na pomoc. Z pomieszczenia, z którego wydobywał się dym wynieśli dwóch nieprzytomnych mężczyzn, którzy rozpalali piec ogrzewający budynek. Do szpitala trafił również proboszcz miejscowej parafii, u którego również zaobserwowano objawy podtrucia tlenkiem węgla. W akcji ratowniczej uczestniczyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz sześć zastępów z jednostek ochotniczych w Szczucinie i Gręboszowie. Na miejscu wypadku działały również zespoły ratownictwa medycznego i policjanci. Ci ostatni badają teraz okoliczności wypadku.

Taneczny bunt wobec przemocy. One billion rising w Tarnowie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najważniejsze daty i wydarzenia w historii świata - czy dopasujesz je do siebie?

Pytanie 1 z 15
Co zrobił Aleksander Macedoński w czasie swoich podbojów w IV w. p.ne.?