Wybory 2024

Henryk Łabędź spotkał się z mieszkańcami Tarnowa. Przedstawił swoją wizję zarządzania miastem. Wcześniej tarnowianie dokonali „wyczynu społecznego”

2024-04-13 19:38

Henryk Łabędź, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tarnowa, spotkał się z mieszkańcami miasta na skwerze Alicji i Jana Preiss, położonym u zbiegu ulic Kopernika i Nowy Świat. Wcześniej tarnowianie dokonali tam „wiosennego wyczynu społecznego”, polegającego na posadzeniu kwiatów w tym zaniedbanym od lat miejscu. Prezes Zakładów Mechanicznych mówił m.in. o swojej wizji zarządzania Tarnowem i tym, że jest gotowy do rozmów z każdym, niezależnie od opcji politycznej, aby poprawić kondycję miasta.

Henryk Łabędź spotkał się z mieszkańcami Tarnowa na skwerze Alicji i Jana Preiss

W sobotę, 13 kwietnia 2024 roku, o godzinie 16:00 Henryk Łabędź, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Tarnowa, spotkał się z mieszkańcami miasta na skwerze Alicji i Jana Preiss. Wcześniej tarnowianie dokonali tam „wiosennego wyczynu społecznego” i posadzili w tej zaniedbanej od lat części miasta kwiaty. Henryka Łabędzia wsparł w jego inicjatywie drugi z pretendentów do objęcia fotela przy ulicy Mickiewicza – Jakub Kwaśny, startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Prezes Zakładów Mechanicznych „Tarnów” opowiedział mieszkańcom o swojej wizji zarządzania miastem, a także zadeklarował, że jest w stanie rozmawiać z każdym, niezależnie od opcji politycznej, aby przyspieszyć rozwój Tarnowa.

— Ja nigdy nie mówię „nie”. Moje hasło wyborcze to „Tarnów – miasto możliwości”. To miasto ma olbrzymie możliwości, tylko po prostu nie są one maksymalnie wykorzystywane. Ja jestem zdolny do szerokiej koalicji z wieloma ludźmi dobrej woli, którzy nie są zafiksowani ideologicznie, tylko chcą naprawiać miasto. Jestem głęboko przekonany, że dobiorę takich współpracowników, którzy mają nawet jeszcze więcej entuzjazmu ode mnie, więcej chęci, chociaż to będzie niezwykle trudne. Nie wierzę, że minister, nieważne jakiej opcji, powie „nie” jeśli przyjdę do niego i przedstawię mu dobry projekt. Okręg tarnowski reprezentuje w parlamencie wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, a także poseł Piotr Górnikiewicz czy posłanka Urszula Augustyn. Jeśli przyjdę i powiem „rozmawiajmy o dobrym projekcie dla Tarnowa”, to myślę, że znajdziemy wspólny język — podkreślał Henryk Łabędź, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tarnowa.

Przypomnijmy, że najlepszy wynik w pierwszej turze wyborów na prezydenta Tarnowa odnotował Jakub Kwaśny (Koalicja Obywatelska), na którego zagłosowało 17 048 (44,54 proc). Henryka Łabędzia (Prawo i Sprawiedliwość) poparło 11 801 tarnowian (30,83 proc.). Druga tura odbędzie się 21 kwietnia.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rozmowa prof. Dudka z prof. Flisem o wyborach samorządowych | Dudek o Polityce