Wybory 2024

Rafał Trzaskowski poparł Jakuba Kwaśnego w wyborach na prezydenta Tarnowa. Niespodziewanie na spotkaniu pojawił się kandydat PiS

2024-04-12 21:53

Rafał Trzaskowski przyjechał do Tarnowa, gdzie spotkał się z mieszkańcami, aby wyrazić swoje poparcie dla starającego się o fotel prezydenta miasta Jakuba Kwaśnego. Kandydat Koalicja Obywatelskiej wygrał pierwszą turę wyborów z wynikiem 17 048 głosów. 21 kwietnia zmierzy się z Henrykiem Łabędziem z Prawa i Sprawiedliwości, który w pierwszej turze uzyskał 11 801 głosów. Kontrkandydat Jakuba Kwaśnego niespodziewanie pojawił się na spotkaniu z prezydentem Warszawy.

Wybory samorządowe 2024. Rafał Trzaskowski poparł Jakuba Kwaśnego w walce o fotel prezydenta Tarnowa

W piątek, 12 kwietnia 2024 roku, o godzinie 15:00 na Rynku w Tarnowie odbył się wiec Koalicji Obywatelskiej z udziałem Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy poparł Jakuba Kwaśnego w wyborach na stanowisko włodarza Tarnowa. Samorządowiec jest popierany przez wszystkie ugrupowania tworzące Koalicję 15 października.

— Mamy dzisiaj bardzo żywą demokrację i często jest tak, że nawet partie, które współtworzą rząd, czasami mają inne zdanie. Jeśli jednak wszystkie partie stają przy kimś takim, jak Kuba, to znaczy że taka osoba jest warta wsparcia — powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na wiecu Koalicji Obywatelskiej niespodziewanie pojawił się kontrkandydat Jakuba Kwaśnego — Henryk Łabędź z Prawa i Sprawiedliwości, co nie umknęło uwadze przemawiających do mieszkańców miasta polityków.

— Tarnów to jest tak specyficzne miasto, tak wspaniałe, cudowne, z którego jesteśmy dumni, że na wiecu poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej pojawia się kontrkandydat z Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo serdecznie witamy oczywiście. To dowodzi, że potrafimy ze sobą rozmawiać, współpracować, jesteśmy miastem innym niż wszystkie na mapie Polski — powitał swojego kontrkandydata Jakub Kwaśny.

— Szacunek! — skwitował obecność Henryka Łabędzie, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tarnowa, Rafał Trzaskowski.

Przypomnijmy, że najlepszy wynik w wyborach na prezydenta Tarnowa odnotował Jakub Kwaśny (Koalicja Obywatelska), na którego zagłosowało 17 048 (44,54 proc). Henryk Łabędź (Prawo i Sprawiedliwość), z którym samorządowiec zmierzy się 21 kwietnia w drugiej turze, otrzymał 11 801 głosów (30,83 proc.).

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Prof. Antoni Dudek o wyborach samorządowych i aborcji | Dudek o Polityce