PKP

i

Autor: Rail01, CC0, via Wikimedia Commons / Instagram: monika_drozynska - screen Monika Drożyńska haftowała w pociągu. PKP zgłosiło sprawę na policję

Wiadomości

Haftowała w pociągu i podpadła PKP. Spółka zgłosiła sprawę na policję

Monika Drożyńska jest artystką, która zajmuje się haftowaniem chwytliwych haseł, będących nierzadko prześmiewczymi sloganami czy dowcipami. Jednak nie każdemu podoba się taka forma ekspresji artystycznej. Niedawno zaszła za skórę PKP, ponieważ wykonywała swoje haftowane prace na zagłówkach w pociągach. Spółka podjęła wobec niej radykalne kroki i zgłosiła sprawę na policję.

Monika Drożyńska haftowała w pociągu. PKP zgłosiło ją na policję

„Jestem hafciara, artystka sztuk wizualnych, doktorą sztuki, aktywistką. Haftowanie traktuje jako dzielność polityczną. Pociągi demoluję Tuwimem” – tak przedstawia się na Instagramie Monika Drożyńska, polska artystka wizualna, wykorzystująca technikę haftu do tworzenia sloganów, haseł czy aforyzmów. Jej ulubionymi miejscami, w których dzieli się swoją twórczością, są pociągi, gdzie umieszcza swoje prace na zagłówkach. Jej działalność nie spodobała się PKP, które zgłosiło ją na policję. Jak podaje portal Spider's Web, z którym rozmawiał Drożyńska, spółka domaga się jej wyciągnięcia wobec niej konsekwencji. Artystka złożyła zeznania na komendzie, gdzie wytłumaczyła czym jest dla niej haftowanie w pociągach, nie przyznając się przy tym do winy. Od policjantki dowiedziała się, że prośba o jej ukaranie została skierowana do sądu.

Haftowanie w pociągach nie tylko nie spodobało się PKP. W social mediach Drożyńskiej można przeczytać negatywne komentarze, w których internauci zarzucają jej niszczenie publicznego mienia i nie zgadzają się z nią, że reklamuje w ten sposób PKP. Takie zdanie jest zresztą sam przewoźnik.

— Haftuje tkaniny dostępne w pociągach i samolotach od 2016 roku. Jest to dla mnie rozrywka w podróży oraz sposób dla dostarczania rozrywki osobom w podróży. W 2016 roku szukałam tkanin w przestrzeni miejskiej dla interwencji hafciarskich i zagłówki były powszechnie dostępne i proste do realizacji. Wiele osób się oburza na hafty w podróży ze to wandalizm i niszczenie. I pewnie słusznie, ale taki hafcik można łatwo spruć jak jest taka potrzeba albo zostawić dla innych — tłumaczy na swoim Instagramie Monika Drożyńska.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dworzec kolejowy w Tarnowie [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze znasz piosenki z „Akademii pana Kleksa”? Śpiewały je największe gwiazdy!

Pytanie 1 z 10
Który zespół heavymetalowy wykonywał piosenkę „Marsz wilków” w „Akademii Pana Kleksa”?
Brodka zaśpiewa o Warszawie w 80. rocznicę Powstania Warszawskiego
Listen on Spreaker.