wieża widokowa

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Nowa inwestycja w gminie Brzesko

Gmina Brzesko stawia na turystykę. Na wzgórzu Bocheniec powstanie wieża widokowa

2023-03-14 7:39

Na wzgórzu Bocheniec, położonym w miejscowości Jadowniki, nieopodal Brzeska, powstanie wieża widokowa. Inwestycja, która ma na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu, otrzymała dofinansowanie z Rządkowego Funduszu Polski Ład. Istnieje realna szansa, że realizacja zdania może zakończyć się jeszcze w tym roku.

Gmina Brzesko. Budowa wieży widokowej na wzgórzu Bocheniec

Na wzgórzu Bocheniec, położonym w Jadownikach, w powiecie brzeskim, jak donosi PAP, powstanie wieża widokowa. Gmina Brzesko wyłoniło już w drodze przetargu wykonawcę tej inwestycji. Realizacją zadania, które będzie kosztować 1,2 miliona złotych, zajmie się firma Desinn. Przewidywany czas zakończenia budowy wieży widokowej wynosi 13 miesięcy od daty podpisania umowy. Jednakże władze Brzeska nie wykluczają, że prace mogą zakończyć się jeszcze w tym roku.

— O budowie wieży widokowej na wzgórzu Bocheniec mówiło się od wielu lat. Dopiero teraz będzie można w pełni wykorzystać walory widokowe tego miejsca, podziwiając wspaniałe widoki na tereny sięgające daleko poza granice administracyjne gminy Brzesko — mówi w rozmowie z PAP burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Wieża widokowa na wzgórzu Bocheniec będzie miała 25 metrów wysokości, przy szerokości podstawy 7,3 na 7,3 metra. Budowla będzie stalowa, posiadająca sześć kondygnacji, a niektóre jej elementy zostaną wykończone drewnem. Inwestycja ma wzbogacić turystyczną ofertę gminy Brzesko.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Piosenka, film czy książka. My podajemy tytuł i autora - Ty możesz zrobić tylko dwa błędy!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. "Imagine" Johna Lennona to:
M jak miłość. Marysia pokona Ewę. Nie będzie miała szans u Artura. Zedrze z twarzy Kalinowskiej szyderczy uśmieszek