Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie

i

Autor: Radio Eska / Pixabay 28-latek zdemolował SOR w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

Na sygnale

Dantejskie sceny w tarnowskim szpitalu. 28-latek zdemolował SOR i rzucił się z pięściami na policjantów

Do szokujących wydarzeń doszło w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. 28-latek przywieziony przez rodziców na Szpitalny Oddział Ratunkowy w pewnym momencie opuścił poczekalnię i poszedł do toalety. Po wyjściu z niej powiedział głośno wszystkim oczekującym, że zdemolował to pomieszczenie. Sprawę próbował wyjaśnić ochroniarz, ale pacjent wpadł w szał i zaczął niszczyć otaczające go wyposażenie placówki. Wyrwał krzesełka, zniszczył kamerę monitoringu i uszkodził ekran wyświetlający komunikaty. Wtedy do akcji wkroczyli mundurowi.

28-latek zdemolował SOR w szpitalu w Tarnowie. Interweniowała policja

Dantejskie sceny oglądali oczekujący w kolejce na SOR w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Spokój innych pacjentów i personelu placówki zakłócił przywieziony przez rodziców 28-latek. Mężczyzna w pewnym momencie wyszedł z poczekalni i udał się do toalety. Po krótkim czasie wyszedł z niej i oznajmił zgromadzonym na SOR osobom, że ją zdemolował. Incydent próbował wyjaśnić pracujący w szpitalu ochroniarz. Jednak tak sztuka mu się nie powiodła. 28-latek wpadł wtedy w szał i zaczął niszczyć otaczające go wyposażenie poczekalni. Nie oszczędził krzesełek, kamery monitoringu oraz ekranu wyświetlającego komunikaty dla pacjentów.

Nie wiadomo do czego jeszcze posunąłby się agresywny mężczyzna, gdyby nie szybka interwencja policjantów, którzy znajdowali się na terenie tarnowskiego szpitala w związku z inną sprawą. Funkcjonariusze chcieli go uspokoić, ale to jeszcze bardziej rozwścieczyło pacjenta. Agresor zaatakował mundurowych wykrzykując przy tym, że „nie cierpi policjantów”. Jak poinformował w rozmowie z Tarnowska.tv asp. sztab Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, mężczyzna podczas próby zatrzymania uderzył jednego z policjantów.

Mundurowym udało się obezwładnić i zatrzymać agresywnego 28-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Krakowie, gdzie trafił na oddział psychiatryczny. Czeka go postępowanie w związku z atakiem na policjantów na służbie. Ponadto tarnowski szpital może pozwać go za uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 grudnia 2023 roku.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tarnowscy policjanci przez 25 kilometrów ścigali kierowcę srebrnego forda focusa [ZDJĘCIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Rambo”? Te filmy to klasyki kina akcji!

Pytanie 1 z 15
Kto jest autorem powieści, na podstawie której powstał scenariusz filmu „Rambo: Pierwsza Krew”?
Huknął fordem kobietę na pasach. Wstrząsające nagranie