Małżónkowie

i

Autor: Pixabay Co katolicy mogą robić w sypialni? Katolicki portal odpowiada!

Wiadomości

Co katolicy mogą robić w sypialni? O tych zasadach małżonkowie nie mogą zapominać!

2024-05-11 15:45

Na jakie zachowania w sypialni mogą sobie pozwolić małżonkowie? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć na portalu zapytaj.wiara.pl. Jeden z publikujących tam autorów posługujący udzielił takiej odpowiedzi użytkowniczce, która chciała dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Publicysta, opierając się podręczniku teologii moralnej, podzielił się z pytającą kilkoma wskazówkami. Jesteście ciekawi, jakie zachowanie intymne są dozwolone w małżeństwie? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Co wolno katolikom w czasie zbliżeń małżeńskich? Oto wskazówki!

Jedna z użytkowniczek portalu zapytaj.wiara.pl zadała administratorom pytanie dotyczące życia intymnego w małżeństwie. Nie pozostawiono jej bez odpowiedzi. Wręcz przeciwnie, otrzymała ona konkretne wskazówki. Autor odpowiedzi, powołując się na wiedzę zawartą w podręczniku teologii moralnej „Moralność życia małżeńskiego” autorstwa Adama Kokoszki, zwrócił uwagę na kilka istotnych dla katolików aspektów.

Według cytowanego przez publicystę fragmentu podręcznika dozwolone w małżeństwie jest wszystko, co przyczynia się do wzmocnienia miłości. Możemy więc przeczytać, że grzechem nie są:

– Wszystkie myśli o wspólnym życiu małżeńskim, pragnienia przeżyć seksualnych, wyobrażenia życia seksualnego małżeńskiego, o ile nie wywołują orgazmu.

– Wzajemne pieszczoty, chociażby bardzo podniecające, dające dużą przyjemność seksualną, byle nie wywoływały orgazmu poza stosunkiem małżeńskim. Gdyby przypadkowo nastąpił orgazm niezamierzony – grzechu nie będzie. W przyszłości należy zachować większą ostrożność.

– Nawet zapoczątkowane zespolenie cielesne i zaniechane, o ile nie prowadziło do wywołania orgazmu u mężczyzny i kobiety nie jest grzechem.

Według autora małżonkowie mogą pozwolić sobie w sypialni w zasadzie na wszystko. Jest jednak jeden warunek. Jak czytamy w odpowiedzi udzielonej użytkowniczce portalu: „Każdy sposób współżycia jest dozwolony (pozycje), byle akt małżeński w naturalnym swoim przebiegu pozytywnie nie wykluczał zapłodnienia”.

Sonda
Czy Kościół powinien decydować o życiu intymnym Polaków?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ile dać do koperty na wesele w 2024? Aktualne stawki [GALERIA]

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta
Listen on Spreaker.