Policja

i

Autor: Pixabay Policjant w drodze na komisariat zatrzymał złodzieja alkoholu

Na sygnale

Chciał napić się whisky, ale nie zamierzał za nią płacić. Wybiegając ze sklepu wpadł na policjanta

2024-03-01 14:31

Pewien mężczyzna poczuł ochotę na wypicie większej ilości whisky. Udał się więc do jednego ze sklepów w Mościcach, dzielnicy Tarnowa, i zabrał z półki trzy litrowe butelki. Dwie z nich dzierżył mocno w rękach, a trzecią schował „za pazuchą”. Za alkohol nie zamierzał jednak zapłacić i wybiegł z marketu. W pogoń za nim ruszył ochroniarz. Zwolennik picia za darmo miał pecha, bo w czasie ucieczki wpadł prosto na jadącego na służbę policjanta.

Tarnów. Wybiegł ze sklepu z trzema butelkami whisky, z które nie zapłacił. Wpadł prosto na policjanta

Zmierzający na służbę dyżurny Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, przejeżdżając obok bramy Zakładów Azotowych, zauważył przebiegającego przed maską jego samochodu mężczyznę. Biegacz trzymał w rękach dwie litrowe butelki whisky, a tuż za nim podążał ochroniarz. Mundurowy natychmiast rozpoznał tego pierwszego, bowiem wielokrotnie zatrzymywał 31-latka w związku z popełnianymi przez niego różnymi wykroczeniami. Dołączył więc do pościgu, który zakończył się po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów. Złodziej był kompletnie zaskoczony, kiedy usłyszał wypowiedziane przez mundurowego swoje imię i nazwisko. Wykorzystał to pracownik ochrony, który ujął stałego bywalca komisariatu w Mościcach, a następnie przekazał go policjantowi.

Okazało się, że 31-latek miał schowaną pod ubraniem trzecią butelkę whisky. Wszystkie alkohole zostały przez niego skradzione z pobliskiego sklepu wielkopowierzchniowego. Łączna ich wartość wynosiła nieco ponad 300 złotych. Natomiast zarobiony przed niego mandat znacznie przekroczył kwotę, którą chciał zaoszczędzić poprzez dokonanie kradzieży. Mieszkaniec Tarnowa otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych, a butelki wróciły na sklepową półkę.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kolejni pseudokibice zatrzymani po tragicznej bójce w Radłowie [GALERIA]

Quiz. „Rambo”, „Commando”, „Top Gun”. Jak dobrze pamiętasz filmy akcji ery VHS?

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?
Straż sąsiedzka w Wawrze. Mieszkańcy mają dość włamań i biorą sprawy w swoje ręce