Urząd wojwewódzki w Tarnowie

i

Autor: Radio ESKA

wiadomości

66 milionów złotych dla subregionu tarnowskiego. W planach 50 inwestycji

2024-03-01 14:29

Do gmin i miast w subregionie tarnowskim wpłynął szereg dotacji o łącznej wartości 66 milionów złotych. Rządowe fundusze mają wesprzeć prawie 50 inwestycji, które będą realizowane w powiatach: tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim. Zdecydowana większość projektów dotyczy remontów lub budowy dróg. Największą kwotę, czyli 10 milionów złotych, otrzymał Tarnów.

Jeszcze w 2024 r. samorządy powiatu tarnowskiego rozpoczną inwestycje drogowe, które łącznie pochłoną ponad 55 milionów złotych. Niemal połowę tej kwoty pokryją środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które właśnie wpłynęły do subregionu tarnowskiego. Ponad 21 z 66 milionów przeznaczono na realizację projektów w Tarnowie i okolicznych gminach. Sam Tarnów otrzymał najwyższą dotację spośród beneficjentów. 10 milionów złotych ma pomóc w planowanej przebudowie ulicy Tuchowskiej i południowego wjazdu do miasta.

- To duże wsparcie, ale od razu trzeba powiedzieć, że jest to mniej niż 30% spodziewanych kosztów, więc liczymy na to, że może jeszcze w trakcie modernizacji znajdą się środki w Skarbie Państwa na kolejne dofinansowanie tego ważnego zadania. To jest jedna z kluczowych w naszym mieście i ona od dawna wymagała remontu - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Samorząd powiatu tarnowskiego otrzymał 1,3 miliona złotych na remont dróg powiatowych relacji Tarnów - Zgłobice - Koszyce Małe, Jodłówka Tuchowska - Rzepiennik Strzyżewski - Ciężkowice oraz Ciężkowice - Turza - Sitnica - Strzeszyn.

Pozostałe ok. 10 milionów zostało rozdzielone na remont i budowę dróg w gminach: Tarnów, Żabno, Lisia Góra, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Wojnicz, Zakliczyn, Tuchów i Szerzyny.

W powiecie dąbrowskim zapowiedziano inwestycje na łączną kwotę ponad 31 mln zł. W tym przypadku samorządy otrzymały razem 20 mln zł.

Nieco mniejsza kwota wpłynęła do powiatu bocheńskiego. Tam jednak dofinansowanie pokryje ponad połowę kosztów, jakie poniosą poszczególne gminy. 11 mln zł zostało przeznaczonych na remonty i rozbudowy warte 19 mln zł.

W powiecie brzeskim wszystkie zapowiedziane na ten moment inwestycje pochłoną ponad 17 mln zł. Dotacja wynosi w tym przypadku 9 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czy rozpoznasz dzieci tych znanych gwiazd Hollywood?

Pytanie 1 z 12
Czyja to córka?
Czyja to córka?
Rowerzyści opanowali miasto! Za nami kolejny przejazd Bydgoskiej Masa Krytycznej