Klasa

i

Autor: Radio ESKA Tarnów Klasa

Wiadomości

10 szkół w Tarnowie zlikwidowanych. Zwolnień jednak nie będzie

2024-03-03 17:49

Z edukacyjnej mapy Tarnowa zniknęło 10 szkół. Radni miejscy podjęli uchwałę o likwidacji tych placówek. Powodem był utrzymujący się od dłuższego czasu całkowity brak zainteresowania uczniów kształceniem się w nich.

6 liceów ogólnokształcących, 3 szkoły policealne i jedno technikum – te szkoły zniknęły definitywnie z eukacyjnej mapy Tarnowa. Decyzja dojrzewała przez kilka lat. Najpierw zainteresowanie kształceniem w tych placówkach systematycznie spadało, żeby w końcu zupełnie zaniknąć. Brak chętnych utrzymywał się na tyle długo, że szkoły figurowały już tylko na papierze. Dlatego tarnowscy radni na sesji, 29 lutego 2024, podjęli decyzję, żeby te szkoły zlikwidować.

POSŁUCHAJ: mówi Grażyna Barwacz szefowa Komisji Oświaty Rady Miasta Tarnowa

- One powstały w sąsiedztwie placówek już od 10 lat istniejących. Od dwóch lat już uczniowie nie są nimi zainteresowani. Idą do szkół, które mają dłuższą tradycję, natomiast szkoły, które funkcjonowały, w związku z niżem demograficznym stały się najpierw mało popularne, a później całkowicie zainteresowanie nimi zniknęło. Należało to uporządkować, zrobiliśmy to jeszcze w tej kadencji, żeby następnej Radzie Miasta oddać już mapę uporządkowanych szkół tarnowskich – mówi radna Grażyna Barwacz, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta.

Tomasz Szczepanik i jego bracia wystąpili w popularnym serialu

Przypomnijmy, radni zdecydowali o likwidacji w sumie 6-ciu liceów ogólnokształcących, 3-ech szkół policealnych i jednego technikum. To VIII, IX, XII, XIII, XV, XVII LO, Szkoła Policealna nr 3, 5 i 6, oraz Technikum nr 11. Dodajmy, że decyzja o likwidacji placówek nie pociąga za sobą konieczności zwolnienia nauczycieli, dyrektorów czy pracowników administracji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Kultowe seriale kryminalne. Sprawdź, czy jesteś prawdziwym fanem

Pytanie 1 z 15
Sławomir Borewicz, główny bohater serialu "07 zgłoś się" miał stopień...