Zwolnieni z Teorii: młodzież z Małopolski pokazała moc! Powstały wspaniałe projekty

i

Autor: pexels "Zwolnieni z Teorii": młodzież z Małopolski pokazała moc! Powstały wspaniałe projekty

"Zwolnieni z Teorii": młodzież z Małopolski pokazała moc! Powstały wspaniałe projekty

2022-05-19 22:30

"Zwolnieni z Teorii" to ogólnopolska inicjatywa, w ramach której uczniowie z całego kraju sami organizują projekty społeczne. Dzięki nim rozwijają swoje pasje i mają szanse na sukcesy w przyszłości. Tak powstaje Ranking Szkół "Zwolnieni z Teorii". W tym roku wśród wyróżnionych znalazły się 32 placówki z województwa małopolskiego.

Czym dokładnie jest Ranking Szkół "Zwolnienie z Teorii"?

Ranking szkół "Zwolnieni z Teorii", jako jedyny w Polsce klasyfikuje szkoły średnie nie po wynikach matur, lecz po ich zaangażowaniu w przedsięwzięcia kształtujące kompetencje przyszłości. Wyróżnione w nim szkoły aktywnie wspierają swoich uczniów w realizacji własnych projektów społecznych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii - mówi Paula Bruszewska, prezes fundacji Zwolnieni z Teorii. - Ranking premiuje te szkoły, które szlifują naukę kompetencji niezbędnych na rynku pracy tj. praca w grupie, zarządzanie sobą w czasie czy efektywna komunikacja - dodaje.

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii wyróżnia te placówki, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny młodzieży, a w najlepszych z nich realizowanych jest nawet po kilkadziesiąt. Z województwa małopolskiego o najwyższe noty walczyło aż 32 szkół. Projekty realizowano w 10 miastach, to: Kraków, Tarnów, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Bochnia, Oświęcim, Kęty, Limanowa, Piekary, Dobczyce.

Z Tarnowa wyróżniono:

  • III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego.

Dodatkowo na liście znalazły się m.in.:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Bochni,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.

Fundacja "Zwolnieni z Teorii", co roku opracowuje Ranking, aby uhonorować zasługi szkół, które zauważają wartość w pozyskiwaniu praktycznych umiejętności obok wiedzy z podręczników. Ranking Szkół "Zwolnieni z Teorii" obejmuje aż 371 szkół z całej Polski. Wyniki Rankingu są dostępne na stronie www.ranking.zwolnienizteorii.pl. Ranking powstaje od ośmiu lat.

Sanah o płycie „Uczta”