Matura, egzamin maturalny

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matura z polskiego rozszerzonego. Pierwsze komentarze. "Co to kur** było?"

Matura 2024

Znamy wyniki matur 2024. Jak poradzili sobie uczniowie z Tarnowa?

Wyniki matur 2024 w Tarnowie są już znane. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnego tegoroczni maturzyści z tarnowskich szkół poradzili sobie lepiej z wszystkimi przedmiotami niż wypada średnia krajowa, która wyniosła 84,1 proc. Natomiast uczniowie z Tarnowa zyskali średnią na poziomie 88 proc. Jak poszło im z poszczególnych przedmiotów? Sprawdźcie.

Matura 2024. Jak z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie z Tarnowa?

Maturzyści z Tarnowa mogą pochwalić się świetnymi wynikami tegorocznych egzaminów dojrzałości. Najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim, osiągając średni wynik na poziomie 81 proc. (zdawalność 97 proc.). Z matematyki uzyskali 67 proc. (zdawalność 91 proc.), a z języka polskiego 64 proc. (zdawalność 97 proc.). Natomiast w części ustnej mogą poszczycić się znakomitym wynikiem z języka polskiego, który zdało 99 proc. na średnio 72 proc. Podobnie było z językiem angielskim, który zdało 99 proc. na średnio 79 proc.

Warto odnotować, że cztery tarnowskie szkoły osiągnęły w tym roku stuprocentową zdawalność egzaminów maturalnych. Do tego grona zaliczają się: I, II, III i IV LO.

Poza tym, z popularnych przedmiotów rozszerzonych uczniowie ze szkół w Tarnowie uzyskali następujące wyniki: język angielski – 65 proc. (1412 osób), język polski – 41 proc. (459 osób), matematyka – 39 proc. (599 osób), geografia – 47 proc. (380 osób), biologia – 41 proc. (362 osoby), chemia – 41 proc. (175 osób).

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak żegnano szkołę w PRL-u! Zobacz jak wtedy wyglądały zakończenia roku! [GALERIA]

Quiz. Egzamin maturalny z języka polskiego. Sprawdź, czy dopasujesz bohatera literackiego do lektury

Pytanie 1 z 16
Papkin był bohaterem...
Prezydent Andrzej Duda przed szczytem NATO. Mówi o wzmacnianiu zdolności obronnych Polski i Europy