Na sygnale

Żmija siała postrach w Tarnowie. Strażnicy miejscy ruszyli, aby ją okiełznać. Okazało się, że to zaskroniec

2024-04-16 15:21

Strażnicy miejscy z Tarnowa podczas swojej pracy muszą mierzyć się z wieloma nietypowymi interwencjami. Niedawno uratowali w Parku Strzeleckim złotą rybkę, która zaplątała się w metalową siatkę w tamtejszym stawie. Tym razem zostali wezwani w rejon ulicy Paderewskiego, gdzie jeden z mieszkańców miasta zauważył groźną żmiję, która finalnie okazała się niejadowitym zaskrońcem.

Tarnów. Strażnicy miejscy zostali wezwani do groźnej żmii, która okazała się zaskrońcem

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku, około godziny 15:15 dyżurny Centrum Powiadomienia Ratunkowego (nr tel. 112) przekazał dyżurnemu Straży Miejskiej w Tarnowie zgłoszenie jednego z mieszkańców miasta, którego zaniepokoiła groźna żmija zygzakowata, zauważona przez zawiadamiającego w rejonie ulicy Paderewskiego. Strażnicy miejscy niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie miał znajdować się jadowity wąż.

Funkcjonariusze po przybyciu we wskazane miejsce podjęli próbę odłowienia żmii zygzakowatej, która zakończyła się powodzeniem. W trakcie interwencji okazało się, że nie jest to jadowity wąż, a niegroźny zaskroniec zwyczajny. Patrol zabrał go ze sobą i wypuścił do naturalnego środowiska.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Najlepsze polskie kryminały z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz te kultowe filmy?

Pytanie 1 z 10
Film „»Anna« i wampir” (1981) jest rekonstrukcją wydarzeń z schwytania polskiego seryjnego mordercy. Którego?
Kraksa w centrum Tarnowa. Młody kierowca wymusił pierwszeństwo