Zanosi się na REKORD! Wielkie granie w Tarnowie już za nami. Trwa liczenie

2023-01-30 12:48

Już jest ponad 497 tysięcy złotych! To wstępny wynik 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie. Na ulicach miasta datki do puszek zbierało w niedzielę 900 wolontariuszy. Nie odstraszyło ich zimno, do działania zagrzewała chęć pomocy i … żurek!

Blisko 200 osobom trzeba było odmówić. Tak duże było zainteresowanie chętnych do kwestowania w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie. Impreza odbywała się w niedzielę, 29 stycznia 2023 roku. W sumie na ulicach Tarnowa datki zbierało 900 wolontariuszy, wielu z nich po raz pierwszy. Najmłodszy wolontariusz niedzielnego Finału w Tarnowie miał 4 latka, najstarszy – ponad 70. Nie zabrakło ekipy berneńczyków, po ulicach chodziły postacie z bajek.

POSŁUCHAJ relacji z 31. Finału WOŚP w Tarnowie

- Zawsze gramy z Wielką Orkiestrą, bo serduszka WOŚP towarzyszą nam za każdym razem, kiedy potrzebny jest szpital, więc całym sercem jesteśmy z WOŚP. Kiedy trafiłyśmy na oddział w Prokocimiu i mogłyśmy korzystać z czerwonego fotela od Fundacji w zasadzie zaraz po zakończeniu kolejnej zbiórki, to było coś niesamowitego, fantastyczna satysfakcja. To dodatkowo motywuje do działania. Przebieramy się w kostiumy, bo to zabawne, pokazuje, że można pomagać z uśmiechem na twarzy, czekamy na ten dzień, bo to dla nas takie święto. Już zaczynamy wymyślać kostiumy na kolejny Finał, na pewno się zobaczymy – powiedziały Radiu ESKA Tarnów Ela i Martynka, wolontariuszki.

4 tysiące, 100 złotych i 99 groszy. Tyle uzbierali do puszek dziennikarze Radia ESKA Tarnów, w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie. Pomagały w tym dzielnie wolontariuszki: Ninka i Iwonka. To wynik akcji pod hasłem „Rozgrzej się z ESKĄ”. Chętnych do wrzucania datków i próbowania pysznego żurku od restauracji Tatrzańska nie brakowało. Oprócz żurku dziennikarze lokalnej stacji rozdawali świeży chleb od piekarni Strusinianka, dużym wzięciem cieszyły się radiowe gadżety: czapki, szaliki, kalendarze, smycze i baloniki.

Światełko do Nieba WOŚP w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie

Oprócz zbiórki datków do puszek na ulicach, w mieście i regionie odbywało się ponad 20 imprez towarzyszących, z których dochód także zasilił konto Fundacji. O tym, że warto wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekonuje między innymi Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Placówka przypomina o sprzęcie, który Fundacja Jurka Owsiaka zakupiła ze składek Polaków i przekazała do miasta. „Stary” szpital w Tarnowie otrzymał dotychczas między innymi kardiomonitory, pompy infuzyjne, respirator noworodkowy, urządzenie do screeningowego badania słuchu, oraz ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania. W sumie do szpitali w Tarnowie i regionie dotychczas dotarł sprzęt o wartości ponad trzech milionów złotych.

Ale to jeszcze nie koniec. Wprawdzie wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyli już zbieranie na ulicach, ale jeszcze do północy w poniedziałek są aktywne ich internetowe skarbonki. Wciąż także można pomagać licytując przedmioty przekazane na aukcje. Licytacje będą trwały przez kilkanaście najbliższych dni, a można na nich zdobyć między innymi złote i srebrne serduszka tegorocznego finały, kolację na wieży widokowej, czy przejazdy ratrakami. Tymczasem już wiadomo, że 31. Finał WOŚP w Tarnowie będzie rekordowy. Po podliczeniu puszek wolontariuszy wiadomo, że w mieście zebrano ponad 497 tysięcy złotych. Do rozliczenia pozostają jeszcze puszki internetowe, stacjonarne i licytacje. Warto dodać, że niedzielny Finał Wielkiej Orkiestry w Tarnowie i regionie przebiegał bardzo bezpiecznie. Oprócz datków o puszek, zebrano również ponad 15 litrów krwi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Lapsusy językowe gorsze niż grzechy główne! Polegną nawet puryści

Pytanie 1 z 12
Na początek powitanie w mejlu: Dzień dobry, panie Leszczu! Że jak?!