Przynęta jest mieszanką mączki rybnej, łoju, parafiny i tetracykliny. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.
- Są to albo brykiety w wersji sześcianu, albo mniej więcej wielkości krążka do hokeja. Koloru czarno, zielono, brunatnego. To elementy, które są trudne do zidentyfikowania jeśli leżą na pościółce leśnej - mówi powiatowy lekarz weterynarii w Tarnowie Paweł Wałaszek.
Polecany artykuł:
W okresie wykonywania szczepień nie wolno dotykać, podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
- W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast trzeba zgłosić się do najbliższego lekarza. Zgłosić do weterynarza trzeba również kontakt zwierząt domowych ze szczepionką. Konieczne będzie wówczas poddanie zwierzęcia obserwacji – dodaje Paweł Wałaszek.
Polecany artykuł:
Akcja potrwa do 7 czerwca. Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie – tel. 14-628 60 90.