Policja Tarnów

i

Autor: Pixabay / Komenda Miejska Policji w Tarnowie Policjanci z Tarnowa zatrzymali grupę uzbrojonych pseudokibiców

Na sygnale

Z maczetami i pistoletem ruszyli w miasto. Policjanci z Tarnowa zatrzymali uzbrojonych po zęby pseudokibiców

2024-01-16 15:21

Policjanci z Tarnowa zatrzymali grupę uzbrojonych pseudokibiców. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z miejskich blokowisk zgromadziły się młode osoby, które głośno się zachowują. Kiedy przybyli na miejsce zatrzymali na deptaku przy ulicy Jasnej 9 osób, które zostały rozpoznane jako pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Nastolatkowie mieli przy sobie sporo niebezpiecznych narzędzi, m.in. maczety, pałkę teleskopową, broń gazową czy butle z gazem pieprzowym.

Tarnów. Policjanci zatrzymali uzbrojoną grupę nastoletnich pseudokibiców

Mieszkańcy jednego z tarnowskich blokowisk powiadomili policjantów o grupie około 20 osób, które głośno się zachowują i mogą stanowić dla nich zagrożenie. We wskazanym miejscu pojawili się funkcjonariusze, którym na deptaku przy ulicy Jasnej udało się zatrzymać 9 osób. Wszystkie były doskonale znane z udziału w grupach pseudokibicowskich jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Wśród nich znajdowali się nieletni w wieku od 16 do 17 lat, a także trzech pełnoletnich w wieku od 18 do 19 lat. Młodzi mężczyźni mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia takie, jak: maczety, noże kuchenne, gaz pieprzowy, pałkę teleskopową, a nawet rewolwer gazowy na gumowe kule. Pseudokibice posiadający te przedmioty zostali przewiezieni do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum przy ulicy Narutowicza. Pozostałych sprawdzono w bazie danych i zwolniono.

Mundurowi sporządzili dokumentację z zabezpieczenia niebezpiecznych przedmiotów. Nieletnich przekazano rodzicom lub prawnym opiekunom, a dorosłych po przesłuchaniu zwolniono. Groźne narzędzia zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek. Policjanci z wydziału prewencji przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Pełnoletnim pseudokibicom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3 tysiące złotych. Natomiast sprawa młodszych osób trafi do sądu dla nieletnich.

Policjanci z Tarnowa zatrzymali grupę uzbrojonych pseudokibiców

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Tarnowie
Policjanci z Tarnowa zatrzymali grupę uzbrojonych pseudokibiców

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dwaj mieszkańcy Tarnowa próbowali przetrwać mroźną noc w prowizorycznym namiocie [ZDJĘCIA]

Tych utworów bała się władza w PRL! Jak dobrze znasz zakazane polskie piosenki?

Pytanie 1 z 11
Który utwór Jacka Kaczmarskiego był w latach 80. hymnem opozycji w walce z władzami komunistycznymi?
Jechali na dyskotekę zginęli w wypadku