Wyniki wyborów samorządowych 2024 w powiecie tarnowskim

i

Autor: Krystian Janik Wyniki wyborów samorządowych 2024 w powiecie tarnowskim

Wybory samorządowe 2024

Wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak głosowali mieszkańcy powiatu tarnowskiego?

2024-04-22 9:18

W niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, odbyła się druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prezydentem Tarnowa został Jakub Kwaśny (KKW Koalicja Obywatelska), który uzyskał 56,15 proc. głosów, pokonując Henryka Łabędzia (KW Prawo i Sprawiedliwość), na którego zagłosowało 43,85 proc. wyborców. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło również w powiecie tarnowskim. W naszym materiale znajdziecie nazwiska wójtów i burmistrzów wybranych w drugiej turze wyborów.

Wybory samorządowe 2024. Nowi wójtowie i burmistrzowie w powiecie tarnowskim

Wybory samorządowe 2024 to już historia. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło również w gminach powiatu tarnowskiego. Nowym burmistrzem gminy Żabno został Tomasz Kijowski (KWW Przyjazna Gmina Żabno), na którego zagłosowało 59,73 proc. wyborców. Jego przeciwnikiem była dotychczasowa burmistrz Marta Herduś (KW Prawo i Sprawiedliwość), która w powtórzonym głosowaniu uzyskała 40,27 proc. poparcia.

Zmiana na czele samorządu nastąpiła również w gminie Wietrzychowice. Nowym wójtem został Robert Śpiewak (KWW Robert Śpiewak – Wspólna Gmina) z poparciem 56,21 proc. mieszkańców, który w niedzielnych wyborach pokonał Tomasza Banka (KWW Praca – Współpraca – Rozwój). Na dotychczasowego włodarza, należącego do PiS, zagłosowało 43,79 proc. wyborców.

Reelekcję udało się uzyskał burmistrzowi Wojnicza Tadeuszowi Bąkowi (KWW Tadeusza Bąka). Należącego do PiS włodarza poparło 58,24 proc. wyborców. Na jego kontrkandydata Janusza Stafii (KWW Janusza Stafii) zagłosowało 41,76 proc. mieszkańców.

Zmiana władzy dokonała się również w gminie Gromnik. Nowym wójtem została Małgorzata Kras (KWW Razem Możemy Więcej) – 62,91 proc. głosów. W drugiej turze wyborów pokonała Bogdana Stasza (KWW Blok Samorządowy)37,09 proc. głosów.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wybory samorządowe 2024. Tak głosowali mieszkańcy Tarnowa [GALERIA]

Quiz. Największe przeboje inspirowane folklorem z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Malowany dym” Skaldów. „Zawróć do nieba z powrotem deszcz, a wtedy przyjdę tam...”
Rozmowa prof. Dudka z gen. Różańskim o froncie rosyjsko-ukraińskim i obronności Polski | Dudek o Polityce