Zabawki

i

Autor: klimkin/Pixabay/cc0 Po raz pierwszy w Tarnowie odbędzie się wymiana zabawek

Wydarzenia

Wymiana zabawek i warsztaty rękodzielnicze w Tarnowie

2023-04-14 9:53

To będzie pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Krakowska Fundacja SIMBIOSIS, wspólnie z Galerią Miejską BWA w Tarnowie zaprasza na wielką wymianę zabawek. Wydarzenie dla najmłodszych będzie połączone z warsztatami rękodzielniczymi.

Wymiana zabawek to wydarzenie, które w Krakowie odbywa się cyklicznie, co dwa miesiące. Już od pierwszych edycji akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, zarówno dzieci, jak i rodziców. To okazja do tego, by pozbyć się używanych zabawek, z których pociechy już wyrosły, a jednocześnie można znaleźć coś nowego, czym będą chciały się bawić.

- Ta wymiana powstała z potrzeby. Sama jestem mamą trójki małych dzieci. Mnóstwo zabawek zwykle leży pod nogami, dzieci się chwilę pobawią, ale szybko się znudzą, proszą, żeby kupić nowe. Pomyślałam, że muszę coś z tym zrobić. A że mamy Fundację, to właśnie przez nią postanowiliśmy zorganizować pierwszą wymianę. W ciągu dwóch tygodni mieliśmy termin i miejsce. I od razu okazało się to strzałem w dziesiątkę – wspomina Eliza Voss, prezes zarządu Fundacji SIMBIOSIS w Krakowie.

POSŁUCHAJ: mówią Eliza Voss i Kamil Małochleb

Teraz po raz pierwszy akcja wymiany zabawek zostanie zorganizowana w Tarnowie. Partnerem wydarzenia jest Galeria Miejska BWA, która na potrzeby imprezy udostępni pomieszczenia Multimedialnego Centrum Artystycznego przy ulicy Wałowej 25. Tam będzie można przynosić zabawki na wymianę. Zabawki mogą być używane, ale nie mogą być popsute. Jeżeli chodzi o pluszaki, to organizatorzy proszą, aby je wyprać przed przyniesieniem na wymianę. Zdarza się bowiem, że nadwyżka zabawek z wymiany jest później przekazywana do domu dziecka albo na szpitalne oddziały. Warto, aby trafiały tam zabawki w jak najlepszym stanie.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Dodatkową atrakcją wydarzenia będą warsztaty rękodzielnicze. Organizatorzy zachęcają, aby po przygotowaniach wielkanocnych nie wyrzucać słoików. Posłużą one do wykonania tak zwanych „słoiczków wdzięczności”. Najpierw przy użyciu materiałów, sznurków, kolorowych papierów, czy naklejek uczestnicy będą je ozdabiać, a następnie wrzucą do środka karteczki, na których zapiszą swoje małe sukcesy i dokonania.

- I potem się umawiamy, że raz w roku siadamy całą rodziną, wysypujemy te karteczki i czytamy. Tam często są dopisane daty, więc od razu wspominamy sobie kiedy to się działo. I często dopiero w takiej chwili ktoś zauważa: „Ojej, ale ja dużo fajnych rzeczy zrobiłem”. Poprawiamy sobie humor, podnosimy poczucie własnej wartości i sami oceniamy siebie, nie czekając, aż zrobi to ktoś inny – tłumaczy Eliza Voss.

Wielka wymiana zabawek, połączona z warsztatami rękodzielniczymi, odbędzie się w niedzielę, 16 kwietnia. Potrwa od godziny 11:00 do 14:00 w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ulicy Wałowej 25 w Tarnowie. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść. Wcześniej warto wybrać i przygotować zabawki, które chcemy wymienić. Najlepiej zaangażować w to dzieci, aby same wybrały zabawki, które chcą zamienić na inne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Licealne lektury. Pytamy tylko o to, kto napisał daną książkę! Pamiętasz?

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy od starożytności. Autorem "Antygony" był: