most Ostrów

i

Autor: Powiatowy Zarząd Dróg

Większe ekipy ruszyły do pracy przy moście w Ostrowie

2021-12-20 15:00

Jak mówi starosta tarnowski Roman Łucarz, dziennie pracuje przy budowie nowego mostu do 40 osób. Dzięki temu wykonawca nadrabia 45- dniowe opóźnienie.

Ekipy pracują też o jeden dzień dłużej, bo również w soboty. Trwa montowanie dźwigarów i zbrojenie. Na 65 proc. długości mostu dźwigary są już zamontowane. Udało się też starostwu dogadać z Wojewódzkim Zarządem Dróg w sprawie kolejności prac przy powstającym łączniku autostradowym z Wierzchosławic. Chodzi o to, żeby rondo powstało w pierwszej kolejności i nie było korków po otwarciu mostu, tłumaczy starosta. Most w Ostrowie został zamknięty w listopadzie 2019 roku. Objazdy sprawiają, że mieszkańcy gminy Wierzchosławice muszą nadkładać około 20 kilometrów w drodze do pracy. Most będzie jedną z dwóch przepraw przez Dunajec. W ramach trwającej budowy zjazdu z autostrady A4 powstanie drugi. Most w Ostrowie ma być otwarty 1 kwietnia 2022 roku.

- Rozmawialiśmy właśnie z Wojewódzkim Zarządem Dróg, żeby zostały już prowadzone prace na odcinku dojazdowym do ronda oraz na samym rondzie, żeby nie było takiej sytuacji, że my otworzymy most, a właściwie dalej przejazdu nie będzie albo będzie on utrudniony ze względu na prace trwające na nowym odcinku łącznika autostradowego. Mamy odpowiedź, bardzo przychylnie się do tego ustosunkowali i na pewno ten przejazd będzie. Czy będzie płynny, czy wahadłowy, trudno jeszcze przewidzieć - mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

mec. Michał Wawrykiewicz: Decyzja prezydenta nie będzie autonomiczna [Super Raport]

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"