Tarnów

i

Autor: Aktron, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons / X: @MeteoprognozaPL W Tarnowie padł historyczny rekord ciepła w marcu

Wielkanoc 2024

W Wielką Sobotę padł historyczny rekord ciepła! Najwyższą temperaturę odnotowano w Tarnowie. W końcu to Polski Biegun Ciepła!

2024-04-02 15:09

Wielkanoc w tym roku jest wyjątkowo ciepła. Sprawdziły się prognozy pogody, a także został pobity należący od 1990 roku do Nowego Sącza rekord ciepła w marcu. Tym samym potwierdziły się przypuszczenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rekordową temperaturę odnotowano w tym roku w Tarnowie. Nic dziwnego, w końcu to Polski Biegun Ciepła. Jaką wartość pokazały w Wielką Sobotę (30 marca) termometry? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale!

Wielkanoc 2024 przejdzie do historii! Rekord ciepła został pobity w Tarnowie

Meteorolodzy w ostatnich dniach nie mieli wątpliwości, że tegoroczne Święta Wielkanocne będę naprawdę gorące. IMGW twierdził, że w ostatni weekend marca może paść nawet rekord w historii pomiarów. Do tej pory najwyższa temperatura w marcu padła w 1990 roku w Nowym Sączu i wynosiła 25,6 stopni Celsjusza.

Według prognoz IMGW w Święta Wielkanocne najwyższe temperatury w Polsce miały wynieść od 20 do 24 stopni Celsjusza. Jednak pogoda w Wielką Sobotę udowodniła, że temperatury w ten weekend będą zdecydowanie wyższe niż prognozowano. Najpierw, jak informuje, meteoprognoza.pl, w podkrakowskiej Woli Justowskiej odnotowano 25,7 stopni Celsjusza. Natomiast chwilę później absolutny rekord ciepła w marcu padł w Tarnowie. Najpierw zmierzono 26,3 stopni Celsjusza, a następnie 26,4 stopni Celsjusza! To tylko potwierdza, że Tarnów nie bez powodu jest nazywany Polskim Biegunem Ciepła.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jarmark Wielkanocny 2024 w Tarnowie [GALERIA]

Quiz. Największe przeboje inspirowane folklorem z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Malowany dym” Skaldów. „Zawróć do nieba z powrotem deszcz, a wtedy przyjdę tam...”
Jarmark Wielkanocny w Tarnowie