Tarnów akcja Zima

i

Autor: Radio ESKA

W Tarnowie trwa akcja „Zima”. Miasto ogłosiło gotowość wszystkich służb

W związku z prognozowanymi opadami śniegu i niską temperaturą w Tarnowie rozpoczęła się akcja „Zima”. Miasto ma do dyspozycji dziesięć pługopiaskarek, pięć ciągników wyposażonych w pługi i posypywarki, a także posypywarkę chodnikową, pięć ładowarek teleskopowych i dziesięć samochodów dostawczych. W razie potrzeby zostaną one skierowane do odśnieżania ulic, parkingów oraz chodników.

W Tarnowie rozpoczęła się akcja „Zima”

Tarnów jest przygotowany do ataku zimy. W gotowości, jak informuje tarnowski magistrat, jest dziesięć pojazdów specjalistycznych (pługopiaskarek), pięć ciągników wyposażonych w pługi i posypywarki, posypywarka chodnikowa, pięć ładowarek teleskopowych oraz dziesięć samochodów dostawczych. Do obsługi tych urządzeń zostało przeszkolonych pięćdziesięciu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które odpowiada za odśnieżanie miejskich ulic, parkingów oraz chodników.

Ponadto w magazynach zabezpieczono na sezon zimowy ponad 800 ton atestowanej soli drogowej, a także blisko 20 ton piasku. Będą one wykorzystywane do utrzymania około 187 kilometrów dróg. Należy jednak pamiętać, że za odśnieżanie chodników przylegających do posesji odpowiadają właściciele oraz zarządcy nieruchomości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pytania mocno Cię zaskoczą

Pytanie 1 z 10
Naturalne alkaloidy z rośliny maku to...
J. OZDOBA: W ENERGETYCE MAMY STAN PRZEDZAWAŁOWY