Stacja ładowania samochodów elektrycznych

i

Autor: Krystian Janik Stacja ładowania samochodów elektrycznych na ulicy Legionów w Tarnowie

Wiadomości

W Tarnowie powstały nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych. Gdzie będzie można z nich skorzystać?

2023-05-19 11:08

Spółka Tauron Polska Energia wybudowała w Tarnowie 20 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Powstały one w różnych miejscach na mapie miasta. Jednakże posiadacze elektryków nie mogą z nich jeszcze korzystać. Będą one ogólnodostępne dopiero za kilka miesięcy, gdyż zanim zostaną oddane do użytku muszą zakończyć się procedury związane z ich uruchomieniem.

Tarnów. Tauron wybudował w mieście nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych

Spółka Tauron Polska Energia zainstalowała w Tarnowie 20 stacji z 44 punktami ładowania samochodów elektrycznych. 19 z nich jest już w pełni ukończonych, a pracę nad ostatnią dobiegają końca. Wszystkie stacje będą ogólnodostępne dla kierowców za kilka miesięcy. Nowe punkty pojawiły się w następujących lokalizacjach: po cztery przy ulicach Piłsudskiego i Lwowskiej, po dwie na osiedlach: Zielonym, Legionów Dąbrowskiego, ulicach: Westerplatte, Romanowicza, placu Rybnym, Hodowlanej, Zagumnie, Długiej, Czarna Droga, Skłodowskiej Curie, Goldhammera, Słowackiego, Granicznej, Legionów, Kościuszki, Błotnej Chyszowskiej oraz placu Sprawiedliwości.

Obecnie w Tarnowie znajduje się 12 stacji ładowania. Dostępnych jest w nich 14 punktów, które są wyposażone w 24 pojedyncze gniazda. Ładowanie elektryków jest dostępne za pośrednictwem 5 operatorów. Swoje punkty posiadają w mieście również m.in. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz straż miejska, ale służą one przede wszystkim do ładowania samochodów służbowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze pamiętasz największe polskie przeboje lat 70.? Test z piosenkami z czasów PRL

Pytanie 1 z 12
Jaką piosenkę wykonał Zbigniew Wodecki w koncercie „Debiuty” podczas 10. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?
Słupki, słupki, jeszcze więcej słupków. ZDM walczy z kierowcami