Wiadomości z regionu

W Szerzynach powstanie kompleks rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia. Prace właśnie się rozpoczęły

2023-07-11 14:30

Mieszkańcy i turyści zyskają przestrzeń do odpoczynku. W Szerzynach rozpoczyna się budowa kompleksu rekreacyjnego, który powstanie na terenie dawnych podworskich stawów w tej miejscowości. Pod budowę wbito pierwszą łopatę. Inwestycję uda się zrealizować dzięki ogromnemu dofinansowaniu. Samorząd otrzymał na ten cel prawie 10 mln zł z programu Polski Ład.

Dawne stawy w Szerzynach zmienią się w nowoczesny kompleks rekreacyjny

Znajdą tam coś dla siebie zarówno amatorzy kąpieli, jak i aktywnego wypoczynku w plenerze. W poniedziałek, 10 lipca 2023 roku w Szerzynach wbito pierwszą łopatę pod budowę kompleksu rekreacyjnego. Inwestycja ma tchnąć nowe życie w ponad 4-hektarowy teren, a także przyciągnąć turystów.

Powstanie tam zalew z plażą, drewniane pomosty, wyspa z altaną widokową oraz ścieżki pieszo-rowerowe wokół. Wybudowane zostaną pola kempingowe i namiotowe oraz domek letniskowy. Odwiedzający będą mogli korzystać z muszli koncertowej, dwóch boisk do piłki plażowej, tężni solankowej, wiaty grillowej oraz miejsca na ognisko. Nie zabraknie też miejsca dla pojazdów gastronomii.

Na uroczystym rozpoczęciu prac pojawili się wojewoda małopolski Łukasz Kmita, posłowie Wiesław Krajewski i Piotr Sak oraz wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

- Szerzyny są oddalone od Krakowa o ok. 120 km, leżą przy granicy województwa małopolskiego i podkarpackiego. Dzięki rządowym środkom rozwijają się jednak jak samorządy podkrakowskie. Na tym polega realizacja w praktyce idei zrównoważonego rozwoju. To idea samorządów równych szans, bo programy rządowe wszystkim jednostkom dają analogiczne możliwości rozwoju – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

- Realizacja tego zadania jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki otrzymanemu wsparciu, jakie udzielił nam rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Planowany termin wykonania inwestycji to maj 2024 roku. Pracujemy, by przedstawić mieszkańcom gminy Szerzyny oraz turystom nową, atrakcyjną ofertę wypoczynkową już za rok – dodaje wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Dodajmy, że budowa kompleksu rekreacyjnego w Szerzynach będzie kosztował około 11,5 mln zł. Większość kosztów została pokryta z Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina otrzymała na realizację zadania niemal 10 mln zł. To jedna z najwyższych kwot dofinansowania w powiecie tarnowskim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Pamiętasz te kultowe programy z lat 90.? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 10
Czołówkę tego programu charakteryzowało pianie koguta. Był to:
Polska sexbomba zrobiła wielką karierę. Pochodzi z podkarpackiej wsi