oblodzenie

i

Autor: jwvein/Pixabay/cc0 Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem

UWAGA kierowcy! Jest i będzie ŚLISKO - ostrzeżenie IMGW

2021-12-06 15:00

Zima znowu zaatakowała w regionie tarnowskim. Od rana pada deszcz ze śniegiem i śnieg. W takich warunkach łatwo o poślizg. Dlatego zwiększamy odległość od innych pojazdów i zmniejszamy prędkość. Szczególnie niebezpiecznie zrobi się wieczorem, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. Na jezdniach i chodnikach pojawi się oblodzenie - ostrzega IMGW.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Z informacji przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie wynika że zjawisko oblodzenia może występować nie tylko w Tarnowie, ale także w regionie, na terenie powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego oraz brzeskiego. Niebezpiecznie zacznie się robić już w poniedziałek, 6 grudnia wieczorem. Na zamarzniętą nawierzchnię dróg i chodników trzeba będzie uważać do wtorkowego (7.12.) poranka. Kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu. Piesi z kolei uważnie patrzeć pod nogi.

- Prognozuje się zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników w trakcie opadów śniegu, początkowo deszczu ze śniegiem, powodując miejscami ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza obniży się lokalnie do około -3 stopni Celsjusza, przy gruncie do -4 stopni Celsjusza - czytamy w ostrzeżeniu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Ruszyła świąteczna iluminacja w Warszawie