- Program studiów jest silnie osadzony w praktyce i stanowi odpowiedź na wyzwania oraz potrzeby zmian społecznych, zachodzących w Polsce i regionie. Kierunek Praca socjalna jest jedynym kierunkiem studiów przygotowującym do wykonywania regulowanego zawodu pracownika socjalnego – wyjaśnia ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn, prof. PWSZ, kierownik Katedry Pracy socjalnej.
Praca socjalna zajmuje się zagadnieniami związanymi z pomocą drugiemu człowiekowi. Studenci, którzy wybiorą ten kierunek podczas studiów będą zgłębiać zagadnienia z takich obszarów nauk społecznych jak: socjologia, polityka społeczna, pedagogika, psychologia, ekonomia, czy prawo. Natomiast absolwenci zostaną przygotowani do wykonywania regulowanego zawodu pracownika socjalnego.
Pierwsza tura rekrutacji na studia w PWSZ w Tarnowie potrwa w tym roku do 18 sierpnia, kolejna planowana jest od 21 września do 2 października. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty dydaktycznej PWSZ oraz systemu rekrutacji na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl. Dodajmy że poza pracą socjalną studiując na PWSZ w Tarnowie tytuł magistra można zdobyć na następujących kierunkach:
- Fizjoterapia (studia jednolite magisterskie),
- Filologia polska (studia drugiego stopnia),
- Administracja (studia drugiego stopnia),
- Pielęgniarstwo (studia drugiego stopnia),
- Pedagogika (studia drugiego stopnia),
- Wychowanie fizyczne (studia drugiego stopnia).
Polecany artykuł: