Tytuł magistra z pomagania. Tarnowska PWSZ ma zgodę na kolejny kierunek studiów [AUDIO]

2020-07-03 16:00

Praca socjalna jest siódmym kierunkiem w ofercie dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, po skończeniu którego można zdobyć tytuł magistra. Po raz pierwszy absolwenci szkół średnich mogą rekrutować się na studia magisterskie na tym kierunku. Zielone światło dały Polska Komisja Akredytacyjna oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nabór już trwa.

Posłuchaj. O nowym kierunku mówi Piotr Kopa, rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie

- Program studiów jest silnie osadzony w praktyce i stanowi odpowiedź na wyzwania oraz potrzeby zmian społecznych, zachodzących w Polsce i regionie. Kierunek Praca socjalna jest jedynym kierunkiem studiów przygotowującym do wykonywania regulowanego zawodu pracownika socjalnego – wyjaśnia ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn, prof. PWSZ, kierownik Katedry Pracy socjalnej.

Praca socjalna zajmuje się zagadnieniami związanymi z pomocą drugiemu człowiekowi. Studenci, którzy wybiorą ten kierunek podczas studiów będą zgłębiać zagadnienia z takich obszarów nauk społecznych jak: socjologia, polityka społeczna, pedagogika, psychologia, ekonomia, czy prawo. Natomiast absolwenci zostaną przygotowani do wykonywania regulowanego zawodu pracownika socjalnego. 

Pierwsza tura rekrutacji na studia w PWSZ w Tarnowie potrwa w tym roku do 18 sierpnia, kolejna planowana jest od 21 września do 2 października. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty dydaktycznej PWSZ oraz systemu rekrutacji na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl. Dodajmy że poza pracą socjalną studiując na PWSZ w Tarnowie tytuł magistra można zdobyć na następujących kierunkach:

  • Fizjoterapia (studia jednolite magisterskie),
  • Filologia polska (studia drugiego stopnia),
  • Administracja (studia drugiego stopnia),
  • Pielęgniarstwo (studia drugiego stopnia),
  • Pedagogika (studia drugiego stopnia),
  • Wychowanie fizyczne (studia drugiego stopnia).
Bolid z Politechniki Lubelskiej nagrodzony na Shell Eco-marathon

Wakacje 2020: które miejsce wypoczynkowe pasuje do Ciebie?

Pytanie 1 z 9
Na obiad preferujesz...